Nieoficjalnie: W Zabrzu będzie II tura. Są cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich

i

Autor: Photo Art Service Nieoficjalnie: W Zabrzu będzie II tura. Są cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich

Wybory 2024

Wyniki wyborów w Zabrzu. Agnieszka Rupniewska wygrała. Będzie druga tura wyborów

2024-04-08 6:16

Wyniki wyborów samorządowych w Zabrzu. Agnieszka Rupniewska z Koalicji Obywatelskiej będzie walczyć o fotel prezydenta Zabrza w II turze. Z kim? Trudno na tym etapie orzec, ponieważ o drugi wynik wyborów prezydenckich w Zabrzu walczą Małgorzata Mańka-Szulik oraz Kamil Żbikowski.

W Zabrzu II tura niemal pewna. Kto się w niej zmierzy?

Trwa liczenie ostatnich głosów mieszkańców Zabrza, które oddali na kandydatów na prezydenta tego miasta.

Znamy wyniki wyborów po przeliczeniu ponad 96 proc. obwodowych komisji wyborczych.

O reelekcję walczy Małgorzata Mańka-Szulik, ale jeszcze przed wyborami dawano jej nieduże szanse na ostatnią kadencję. To jak na razie potwierdza się w nieoficjalnych, cząstkowych wynikach wyborów w tym mieście. Jak podaje Dziennik Zachodni, na ten moment pewna miejsca w II turze jest Agnieszka Rupniewska z KWW Koalicja Obywatelska, na którą głosowało 28 proc. wyborców. 

Na obecną prezydent Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik, oddało głosy 21, 3 proc. Więcej od niej uzyskał Kamil Żbikowski z KWW Lepsze Zabrze Kamila Żbikowskiego, który zebrał 22,1 proc. głosów. 

Pozostali kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:

Borys Borówka - KW Prawo i Sprawiedliwość - 11, 5 proc.Sebastian Dziębowski - KW Zabrzańska Inicjatywa Społeczna - 3,7 proc.Alina Nowak - KWW Aliny Nowak Wspólnie dla Zabrzan - 11 proc.Rafał Mosiołek - KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy - 1,7 proc.

To jednak nieoficjalne wyniki, z części obwodowych komisji wyborczych. Pełne dane PKW poda najwcześniej w poniedziałek rano.