PILNE

Wybuch w Dąbrowie Górniczej. Zawalił się budynek. AKTUALIZACJA. Jest ofiara śmiertelna

Wybuch butli z gazem był przyczyną pożaru i zawalenia budynku w Dąbrowie Górniczej. Na miejscu katastrofy kilka godzin trwała akcja ratownicza. Brało w niej udział 11 jednostek straży pożarnej. Strażacy szukają żywych ludzi. Niestety spod gruzów wydobyto ciało mężczyzny.

AKTUALIZACJA 14:24 - Ratownicy wydobyli z gruzów ciało mężczyzny

Tragiczne wieści płyną z Dąbrowy Górniczej. Nie żyje mężczyzna poszukiwany po tragicznym wybuchu gazu w jednym z budynków przy ul. Letniej. Na miejsce wezwano specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą.

Po kilkudziesięciu minutach udało się zlokalizować i wydobyć zaginionego pod gruzami mężczyznę. Niestety, lekarz stwierdził jego zgon.

Mężczyzna mieszkał w niewielkim budynku w pobliżu zbiornika Pogoria III. W niedzielę rano doszło tam do eksplozji i pożaru. Najprawdopodobniej wybuchał butla z gazem, bo budynek nie miał przyłącza do sieci gazowej. Siła eksplozji była tak duża, że zawalił się strop, a jego szczątki zajęły się ogniem.

Działania strażaków na miejscu ciągle trwają. Ratownicy muszą upewnić się, czy pod gruzami nie znajduje się nikt więcej. Wyjaśnieniem okoliczności katastrofy zajmą się śledczy pod nadzorem prokuratury.

Eksplozja i pożar w Dąbrowie Górniczej

Dramat w Dąbrowie Górniczej. W niedzielę przed południem doszło do wybuchu prawdopodobnie butli z gazem w jednym z budynków położonych przy ul. Letniej, między Parkiem Zielona a Pogorią III. Na miejscu trwa akcja ratunkowa, w której bierze udział 11 zastępów strażaków. 

Jak informuje straż pożarna, na miejsce zadysponowano także specjalistyczną grupą poszukiwawczo-ratowniczą PSP z Jastrzębia Zdroju. Grupa z psami przeszukiwać będzie zawalony budynek w poszukiwaniu ludzi.

Doszło do zawalenia budynku gospodarczego o wymiarach 5 na 5 metrów przyległego do budynku mieszkalnego. W wyniku zdarzenia doszło do pożaru dachu na zawalonym budynku. Trwa przeszukiwanie zawalonego obiektu - informuje brygadier Aneta Gołębiewska, rzecznik prasowa Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Kogo szukają strażacy pod gruzami domu?

Jak informują strażacy, gospodarstwo ma swojego właściciela, które nie zastano na miejscu. Jest realna groźba, że został przysypany w gruzowisku. 

- Wybuch doprowadził do zawalenia się stropu. Według informacji, które zebrali ratownicy, pod gruzami parterowego budynku może znajdować się mężczyzna - powiedział kpt. Radosław Rzepecki z Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej.

Zobacz zdjęcia z akcji ratowniczej

Akcja ratownicza w zawalonym budynku

Akcja ratownicza jest utrudniona ze względu na trudności z dojazdem strażaków i położenie samego obiektu oraz instalacja fotowoltaiczna, która znajdowała się na dachu budynku.

Wkrótce więcej informacji

Zawaliła się kamienica w centrum miasta

Zobacz zdjęcia