Ranking

Wybraliśmy Nowe Cuda Śląskie 2024. Zwycięzca mógł być tylko jeden

Nowe Cuda Śląskie wybrane zostały głosami najaktywniejszych mieszkańców województwa śląskiego. Ranking jest nieoczywisty, bo łączy wydarzenia, atrakcje turystyczne oraz areny sportowe i obiekty użyteczności publicznej, które powstały od roku 2000. Sprawdź, które otrzymały największą liczbę głosów.

Ranking Nowe Cuda Śląskie 2024 pokazuje, które inwestycje powstałe od 2000 roku w województwie śląskim zasługują na uznanie mieszkańców. To jedyny ranking, który łączy niemal wszystkie przejawy naszej działalności: od stworzenia atrakcji turystycznych, przez wydarzenia o charakterze społecznym, kulturalnym i sportowym po obiekty użyteczności publicznej takie jak budynki, areny sportowe i widowiskowe.

Jakie są Nowe Cuda Śląskie?

Zadaliśmy mieszkańcom jedno proste pytanie: co można uznać za Nowe Cuda Śląskie? Pomysłowość odpowiedzi mocno nas zaskoczyła. Dlatego zdecydowaliśmy się wyselekcjonować najlepsze i najbardziej efektowne inwestycje oraz poddać je pod głosowanie.

Poniżej znajdziecie TOP 10 listy Nowych Cudów Śląskich 2024

Sprawdźcie wyniki rankingu w galerii z opisami poszczególnych obiektów

Dziękujemy za udział w naszej akcji. Pokazaliście, że warto oprzeć się na wskazaniach Czytelników, którzy dostrzegają, jak bardzo województwo śląskie zmieniło się w ciągu niemal ćwierć wieku. Region w ostatnich latach gwałtownie się zmienia i rozwija. Kopalniane szyby i kominy fabryczne odchodzą w przeszłość. W ich miejsce powstają parki, nowe osiedla, centra handlowe i firmy wykorzystujące innowacyjne technologie.  

Każdy z nas jest w stanie wymienić takie śląskie cuda jak Spodek, jedyny w Europie takiej wielkości śródmiejski Park Śląski, romantyczne góry Jury i Beskidów. Są wyjątkowe i zasługują na odkrywanie.

Ciekawostki o Śląsku QUIZ Sprawdź, czy znasz zaskakujące fakty

Pytanie 1 z 14
Oblaty to tradycyjny śląski przysmak. Wypiekany jest w:
Listen on Spreaker.