Puszka WOŚP

i

Autor: Marcin Gadomski

WOŚP 2020. Ile zebrano na Śląsku? Na tę chwilę mamy rekord, a kwota będzie tylko rosła

2020-01-13 7:58

Ponad 115 milionów złotych udało się zebrać podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a ta kwota będzie już tylko rosnąć. Na tym etapie rok temu na liczniku orkiestry było nieco ponad 90 milionów złotych. To oznacza, że padł rekord. W samym tylko województwie śląskim do wczoraj, do godziny 21.00 wolontariusze zebrali grubo ponad 8 milionów złotych.

Wośp 2020. Ile pieniędzy zebrano na Śląsku?

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej, czyli m.in. na wyposażenie sal operacyjnych. W dniu finału, czyli 12 stycznia udało się zebrać już ponad 115 milionów złotych, co jest wynikiem lepszym na tym etapie niż roku temu. A przecież jeszcze do końca stycznia trwają licytacje przedmiotów przeznaczonych na WOŚP. W ubiegłym roku zebrano prawie 176 mln złotych. Można więc po raz kolejny spodziewać się rekordu.

Jaki wynik orkiestra zanotowała w województwie śląskim? Tylko wczoraj do godziny 21.00 zebrano u nas grubo ponad 8 milionów złotych. Do północy kwota dobijała do granicy 10 milionów złotych, a to przecież jeszcze nie koniec, bo trwają licytacje przedmiotów, a większość aukcji potrwa do końca stycznia.

W naszym regionie w akcje WOŚP włączyli się nie tylko mieszkańcy, ale również znane osoby, muzycy, politycy i dziennikarze. Przez cały weekend w województwie śląskim odbywało się szereg wydarzeń związanych z WOŚP. Były wspólne biegi, morsowanie, gry, zabawy i koncerty.

Sonda
Czy wspierasz WOŚP?