Andrzej Sapkowski uśmiecha się do ciebie z Wikipedii
Andrzeja Sapkowskiego chyba nie trzeba nikomu szerzej przedstawiać. Autor fantastycznej sagi o "Wiedźminie" jak również Trylogii Husyckiej od lat jest na językach książkomaniaków, fanów gier komputerowych (za sprawą gry CD Projekt) a w ostatnich latach za sprawą ekranizacji, tudzież mocno krytykowanej adaptacji przygód Geralta, którą od kilku lat katuje Netflix. Jego strona na Wikipedii jest systematycznie uzupełniania i aktualizowana o nowe rzeczy. Niedawno właśnie tam stoczyła się jedna z najsłynniejszych bitew, o której nikt nie słyszał. A konkretnie chodziło o zdjęcie, jakie znajduje się na polskiej stronie o Sapkowskim na Wikipedii.
Była to bitwa z cyklu, czy kawa lepiej smakuje z cukrem, czy bez. Czy frytki należy jeść z keczupem, czy może lepiej z majonezem. W tym przypadku chodziło o to, czy Andrzej Sapkowski ma być na zdjęciu uśmiechnięty, czy nie. Brzmi absurdalnie? Tak, ale to nie jest żart.
Internautom podobał się "polski" uśmiech Sapkowskiego
Wszystko zaczęło się tak naprawdę od tego, że na angielskiej wersji strony Andrzeja Sapkowskiego na Wikipedii, poczytny autor miał zdjęcie, na którym się uśmiecha. Na polskiej wersji Wikipedii natomiast Sapkowski miał, jak określił to jeden z internautów, typowy, polski uśmiech.
Wojna trwała od czerwca, kiedy dokonano po raz pierwszy zmiany z Sapkowskiego smutnego, na Sapkowskiego uśmiechniętego. Taka zmiana najwyraźniej nie przypadła komuś do gustu, bo potem zmienił zdjęcie Sapkowskiego na te, bez uśmiechu. A potem ktoś inny na te z uśmiechem. I tak to trwało zyskując nawet własną nazwę "Pełzającej wojny edycyjnej", aż w końcu możliwość edycji zdjęcia została na Wikipedii zablokowana.
Ostatecznie wojnę wygrała wersja zdjęcia Andrzeja Sapkowskiego, na którym autor Wiedźmina się uśmiecha.
Polecany artykuł:
Na wojnę "uśmiechową" zwrócił uwagę internautom fanpage Ubieram się na czarno, bo jestem z nocnej straży, gdzie "śmiechowa" afera szybko zyskała sporo reakcji i komentarzy. Można w nich przeczytać m.in. że "uśmiechnięty Sapkowski nie wygląda jak Sapkowski", czy "Na polskiej wiki uśmiecha się po polsku". A Wam jak się podoba uśmiechnięty Sapkowski?