Wkrótce 45. Żorska Wiosna Młodości. Na scenie wystąpi Kwiatkowski, Bryska i Wyszkoni

i

Autor: Archiwum

Żory

Wkrótce 45. Żorska Wiosna Młodości. Na scenie wystąpią Kwiatkowski, Bryska i Wyszkoni

2024-05-24 23:28

Przed nami 45. edycja Żorskiej Wiosny Młodości. W tym roku na scenie w Parku Cegielnia wystąpią topowi polscy artyści. Znamy już pełen line-up wydarzenia. Na scenie zobaczymy m.in. Annę Wyszkoni, Bryskę, i Dawida Kwiatkowskiego.

Pierwszy weekend czerwca to czas, kiedy każdego roku w Żorach odbywa się Żorska Wiosna Młodości. Nie inaczej będzie w tym roku! W dniach 1-2 czerwca w Parku Cegielnia odbędzie się 45. edycja wydarzenia. Specjalnie dla publiczności z Żor i okolic wystąpią topowe gwiazdy polskiej muzyki.

45. Żorska Wiosna Młodości - program

W sobotę 1 czerwca o godz. 17:00 na scenie w Żorach wystąpią zespół Redlin, który zafunduje publiczności folkowe show z energicznym i nowoczesnym brzmieniem. O godzinie 18:30 odbędzie się koncert formacji z Górnego Śląska - Coast Patrol. Zagrają muzykę elektroniczna z elementami rocka, popu i RnB. O godz. 20:30 wystąpi jeden z najpopularniejszych popowych wokalistów młodego pokolenia, Dawid Kwiatkowski - muzyk, laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy oraz osobowość telewizyjna.

Niedziela 2 czerwca będzie kolejnym dniem pełnym niesamowitych koncertów. O godzinie 17:00 w Parku Cegielnia wystąpi zwycięzca 13. edycji "The Voice of Poland", Dominik Dudek. O godz. 18:30 przed publicznością wystąpi podbijająca polskie listy przebojów Bryska. Na zakończenie na scenie zobaczymy cenioną wokalistkę Annę Wyszkoni, która w swoim dorobku ma imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień. Wszystkie jej albumy osiągnęły status złotej, platynowej lub podwójnie platynowej płyty. Artystce towarzyszy 6-osobowy zespół pod kierownictwem jednego z czołowych polskich gitarzystów, Marka Raduli.

Organizatorami 45. Żorskiej Wiosny Młodości są Miejski Ośrodek Kultury w Żorach oraz Miasto Żory. Wstęp na wydarzenie będzie wolny.

Charytatywna zbiórka na rzecz Ignasia Bródki

Podczas 45. Żorskiej Wiosny Młodości odbędzie się charytatywna zbiórka na rzecz 4-letniego Ignasia Bródki. Chłopiec choruje na czterokończynowe Mózgowe Porażenie Dziecięce. Nie siada, nie chodzi i jest całkowicie zdany na opiekę swojej mamy, która każdego tygodnia przemierza razem z nim setki kilometrów na rehabilitację. Ignaś czeka na operację biodra w niemieckiej klinice, która kosztować będzie aż 140 tys. zł. Potrzebuje też pionizatora i specjalistycznego wózka, a sam koszt miesięcznej rehabilitacji to ok. 5 tys. zł.

Wkrótce 45. Żorska Wiosna Młodości. Na scenie wystąpią Kwiatkowski, Bryska i Wyszkoni

i

Autor: UM Żory