Wielkie zwolnienia u właściciela marek Algida i Lipton. Pracę straci tysiące osób

i

Autor: Archiwum Wielkie zwolnienia u właściciela marek Algida i Lipton. Pracę straci tysiące osób

Rynek pracy

Wielkie zwolnienia u właściciela marek Algida i Lipton. Pracę straci tysiące osób

Uniliver to firma, która jest właścicielem wielu marek produktów, z których korzysta na co dzień każdy Polak. Firma właśnie ogłosiła, że czekają ją wielkie zmiany. Przez wielkie zmiany ma na myśli przede wszystkim zwolnienia. Pracę straci tysiące pracowników.

Firma Uniliver jest właścicielem wielu marek, z których korzysta blisko 2,5 miliarda osób na całym świecie. Należą do niej m.in. Algida, Amino, Knorr, Lipton, Domsetos, Persil, Dove czy Axe. W środę 19 marca, jak informuje portal bankier.pl, firma poinformowała o zmianach, jakich dojdzie w spółce, a na których ucierpi sporo osób. 

Tysiące osób do zwolnienia. Co z będzie z lodami?

Spółka poinformowała, że chce skupić się na "portfelu niewątpliwie lepszych marek, posiadających silną pozycję w bardzo atrakcyjnych kategoriach". Wdrożony będzie też program oszczędnościowy, który będzie m.in. polegał na tym, że pracę straci 7500 osób. Cięcia dotkną więc 5,9 proc. zatrudnionych w firmie, która do tej pory zatrudniała około 128 tys. osób.

Uproszczenie naszego portfolio i zwiększenie produktywności pozwoli nam w dalszym ciągu uwalniać potencjał tego biznesu, wspierając nasze ambicje pozycjonowania Unilever jako wiodącego na świecie producenta dóbr konsumpcyjnych, zapewniającego silny, zrównoważony wzrost i zwiększoną rentowność - cytuje komunikat firmy portal bankier.pl

Firma chce też wydzielić dział odpowiadający za lody. Jest on w trakcie przenoszenia do osobnej firmy w Amsterdamie, co ma się zakończyć w 2025 roku. To istotna zmiana tym bardziej, że do Unilivera należą najpopularniejsze marki lodów na świecie, w tym Algida, Magnum czy Ben & Jerry's. Spółka przekonuje, że po zmianach chce osiągnąć średniocyfrowy wzrost sprzedaży i poprawę marży. "Lodowy" biznes to dla Uniliver około 16 proc. światowej sprzedaży.

Czy znasz śląskie zawody? Rozwiąż quiz w języku śląskim

Pytanie 1 z 11
Na początek coś łatwego. Rechtor to: