Zatrzymany uciekinier z Ustronia

i

Autor: Policja Śląska

Kryminalne

Wielka ucieczka nieuchwytnego dilera. Wyskoczył z okna bloku

Nietypowy sposób ucieczki przed policją wybrał mężczyzna poszukiwany przez sąd. Wyskoczył przez okno na drugim piętrze bloku mieszkaniowego w Ustroniu. Policjanci go jednak przechytrzyli.

Takiego pościgu policyjnego w Ustroniu dawno nie było. Gdyby 42-latkowi udało się zbiec, mógłby mówić o wielkiej ucieczce nieuchwytnego przestępcy. Sztuka się jednak nie powiodła i wpadł, niemal dosłownie, w ręce policjantów.

Wielka ucieczka w Ustroniu

Mieszkaniec Ustronia był poszukiwany, w związku z wyrokiem sądu, do odbycia łącznej kary ponad 2 lat więzienia za przestępstwa narkotykowe. Doskonale zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany, więc ukrywał się przed policjantami i przygotował plan ucieczki.

Gdy wreszcie policjanci zapukali do jego drzwi bez namysłu wspiął się po łóżku na okno i zeskoczył z drugiego piętra bloku. Na całe szczęście skok z wysokości 6 metrów nie doprowadził go do kalectwa, bo trawnik skutecznie zamortyzował upadek. Ale wpadł niemal w środek zasadzki.

Poszukiwany nie wziął pod uwagę, że ma do czynienia z doświadczonym dzielnicowym, który taką możliwość przewidział i odpowiednio pokierował zabezpieczeniem miejsca. Mundurowy wykorzystał informacje zebrane podczas patrolu dzielnicy i znajomość terenu, przygotowując się dobrze do zatrzymania poszukiwanego. 42-latek wpadł w ręce policjantów - informuje Śląska Policja.

Nieuchwytny do tej pory 42-letni diler narkotykowy ostatecznie trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony mu wyrok 2 lat więzienia.

Gdzie leży Śląsk? Bardzo trudny QUIZ o granicach Śląska i województwa śląskiego

Pytanie 1 z 14
Czy Bielsko-Biała leży na Śląsku?