Wydarzenia

Wielka garażówka w Katowicach na Placu Grunwaldzkim. Można było znaleźć prawdziwe cudeńka ZDJĘCIA

Już po raz 12 odbyła się Miejska Garażówka w Katowicach. To akcja lokalnych społeczników, która polega - jak sama nazwa wskazuje, na wyprzedaży rzeczy, które nam zalegają w piwnicy, garażu, szafach. Garażówka na Placu Grunwaldzkim w dzielnicy Koszutka przyciągnęła tłumy mieszkańców.

Wielka wyprzedaż garażowa w centrum dzielnicy Katowic

Wyprzedaże garażowe w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością w wielu miastach. W Katowicach są one cyklicznie organizowane. W sobotę 27 kwietnia po raz pierwszy zorganizowano Miejską Garażówkę pod chmurką. Była więc okazja nie tylko odnaleźć mnóstwo skarbów na stoiskach, ale też wziąć udział w warsztatach i wykładach, skorzystać z wymienialnika, czyli miejsca, gdzie możemy wymienić ubrania, książki a a nawet rośliny.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchaniec, a dla starszych odbyły się zajęcia jogi. No i była też pyszna, otwarta kuchnia społeczna. Słowem - można było przebierać jak w ulęgałkach. 

To nie ostatnia taka wyprzedaż garażowa. W najbliższym czasie organizatorzy zorganizują kolejne. Odbędą się w następujących terminach i miejscach:

  • Sobota, 18 maja 2024 - oś.Ligota - Plac Miast Partnerskich;
  • Sobota, 29 czerwca 2024 - oś.Padarewskiego - ul.Pułaskiego.

Każda z garażówek wpisuje się w lokalny festiwal #FestLokalsi. Zobaczcie, jak wyglądała Miejska Garażówka w Koszutce. 

Miejska Garażówka na Koszutce w Katowicach. Były tam prawdziwe skarby