Wydarzenia

Mini-IKEA w Gliwicach otwarta. To pierwsze takie miejsce w Polsce

W środę 17 kwietnia w gliwickim Centrum Handlowym Forum została otwarta mini-IKEA, czyli studio planowania i zamówień IKEA. Wielkością nie dorównuje kompleksowi w Katowicach, ale będzie tam również można zrobić zakupy, a przy okazji zaprojektować sobie nawet dom.

To najmniejsza IKEA w Polsce. Powstała w Gliwicach

Środa byłą wielkim dniem dla wszystkich gliwiczan, którzy lubią robić zakupy w IKEI, ale nie za bardzo mają ochotę jeździć aż do Katowic. W Centrum Handlowym Forum otwarto na poziomie +1 powiększone studio planowania i zamówień IKEA, który powszechnie nazywany jest mini-IKEĄ. Nowe-stare miejsce przyciąga ciekawą aranżacją i możliwością zrobienia zakupów. Co prawda mniejszych, niż w Katowicach, ale na pewno wystarczających, bowiem dostaniemy tam m.in. dekoracje, tekstylia czy akcesoria kuchenne. 

Takiego sklepu IKEA w Polsce jeszcze nie było

Mini-IKEA powstała tak naprawdę w listopadzie 2021 roku w gliwickim CH Forum. Od początku miało to być miejsce spełniające zupełnie inną rolę, niż tradycyjna IKEA w Katowicach. w Gliwickim CH Forum klienci mogli tam zaplanować swoje kuchnie, szafy czy regały w oparciu o meble systemowe. Można tam było również zamówić  usługi montażu oraz tysiące produktów z oferty IKEA, które potem były dostarczane do domu. 

W środę, 17 kwietnia studio planowania i zamówień IKEA zostało ponownie otwarte, ale w nowej odsłonie. Miejsce, gdzie dotychczas znajdowała się mini-IKEA, zostało powiększone do 300 m2 i przearanżowane. Miejsce ma być bardziej komfortowe dla klientów. Do tego na miejscu będzie można zrobić zakupy, co prawda nie tak duże, jak u wielkiego brata w Katowicach, ale znajdziemy tam najbardziej charakterystyczne produkty od szwedzkiego giganta. 

Wśród artykułów znajdziemy m.in. dekoracje, tekstylia, wyposażenie kuchni, łazienek czy akcesoria do pokojów dziecięcych. Najważniejsze jednak, ze w wygodnych warunkach klienci będą mogli w wygodnych warunkach i przyjaznym otoczeniu zaprojektować wnętrza swojego domu. 

Otwarcie mini-IKEA w CH Forum w Gliwicach ZDJĘCIA