Katowice

Wielka feta pod Spodkiem! Kibice i piłkarze GKS Katowice świętowali awans do PKO BP Ekstraklasy

2024-05-28 7:07

Na ten moment kibice długo czekali. Po 19 latach piłkarze GKS Katowice awansowali do PKO BP Ekstraklasy. Bezpośredni awans zagwarantowali sobie wgraną w ostatnim meczu sezonu z Arką Gdynia po fenomenalnym golu Adriana Błąda. Ten historyczny moment piłkarze świętowali wspólnie z kibicami pod Spodkiem w Katowicach.

Wielka feta piłkarzy i kibiców pod Spodkiem

W minioną niedzielę piłkarze GKS Katowice fantastycznie zakończyli sezon 2023/2024. Wygrana 1:0 z Arką Gdynia zagwarantowała im bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Na ten moment piłkarze, kibice i sympatycy klubu czekali od bardzo dawna, bo od sezonu 2004/2005. Po dziewiętnastu latach przerwy GKS Katowice ponownie zagra w ekstraklasie. O ich awansie przesądził ostatni mecz sezonu, w którym katowiczanie starli się z Arką Gdynia, która również walczyła o bezpośredni awans. Usta gdyńskim kibicom zamknął gol zdobyty w 26. minucie meczu po fantastycznym golu Adriana Błąda, który zza pola karnego przymierzył i zmieścił piłkę przy słupku.

Na wracających w nocy z Gdyni piłkarzy pod katowickim Spodkiem czekali kibice, którzy urządzili im wielką fetę w środku nocy. Piłkarzy powitały race i radosne śpiewy. Była to pierwsza, ale nie ostatnia feta pod Spodkiem, bowiem w poniedziałek 27 maja, pod Spodkiem piłkarze spotkali się ze swoimi fanami, by świętować awans do Ekstraklasy.

Na scenie pojawili się wszyscy bohaterowie tego sezonu, na czele z bohaterem meczu z Arką - Adrianem Błądem i architektem tego sukcesu - trenerem Rafałem Górakiem. Na scenie pojawił się również prezydent Katowic Marcin Krupa, który obiecał kibicom, że drużyna właśnie rozpoczęła marsz po mistrzostwo Polski. Oczywiście nie w kolejnym sezonie. 

Feta pod Spodkiem. Kibice i piłkarze GKS Katowice świętowali awans do Ekstraklasy ZDJĘCIA