Piłka nożna

GKS Katowice wraca po 19 latach do Ekstraklasy! Arka Gdynia na kolanach

GKS Katowice wraca po 19 latach do piłkarskiej Ekstraklasy. W meczu o wszystko katowiczanie pokonali Arkę Gdynia 1:0. Złotego gola, dającego awans, zdobył Adrian Błąd.

GKS Katowice wraca do Ekstraklasy!

Niesamowita historia i fantastyczny finisz katowiczan w Fortunie 1. Liga. Jeszcze przed sezonem nikt nie stawiał ich w gronie faworytów w walce o Ekstraklasę. Co więcej, Arka Gdynia bardzo długo była na podium, ale fatalna końcówka sezonu sprawiła, że mecz u siebie z GKS Katowice był meczem o wszystko, czyli o awans do Ekstraklasy. GKS Katowice od dłuższego czasu miał świetną formę. Końcówka sezonu to praktycznie seria zwycięstw. Arka grała w kratkę. Co więcej, nie pomogła im rozmowa "wychowacza", którą przeprowadzili z nią kibice w czasie piątkowego treningu. To prawdopodobnie jeszcze bardziej związało im nogi.

Adrian Błąd został bohaterem Katowiczan. Jego gol w 26. minucie dał zwycięstwo w meczu o bezpośredni awans do Ekstraklasy z Arką Gdynia. Zespół z Gdyni długo bił głową w mur i nie skruszył katowickiej defensywy, przez co musi walczyć o awans w barażach o Ekstraklasę. 

Listen on Spreaker.