Bytom jednym z najbardziej zadłużonych miast Polsce. Jest też Zabrze czy Świętochłowice

i

Autor: Paweł Szałankiewicz Bytom jednym z najbardziej zadłużonych miast Polsce. Jest też Zabrze czy Świętochłowice

Ranking

W tych miastach na Śląsku jest największe zadłużenie. Są w czołówce dłużników w Polsce. Wstyd

Krajowy Rejestr Dłużników opublikował dość niechlubny ranking dla mieszkańców województwa śląskiego. Dotyczy on największego zadłużenia na 1000 mieszkańców. Niestety dla województwa śląskiego - w pierwszej dziesiątce znajduje się aż pięć miast z tego regionu.

Miasta ze Śląska w czołówce najbardziej zadłużonych w Polsce

Krajowy Rejestr Długów przygotował zestawienie miast i powiatów, gdzie jest największe zadłużenie na 1000 mieszkańców. Średnie zadłużenie Polaków, jak podaje KRD, wynosi 20 tys. zł. Oczywiście nie w każdym regionie kraju jest ono zawsze takie samo. Są takie miejsca, gdzie na mieszkańca przypada 46 tys. zł przeterminowanych zobowiązań finansowych.

Na koniec 2022 roku Polacy mieli 44,4 mld zł długów. Wchodziły w nie m.in. niespłacone raty kredytów i pożyczek, przeterminowane rachunki za telefon, telewizję, Internet, mieszkanie, prąd czy gaz, zaległe alimenty i opłaty sądowe. Łącznie na liście dłużników znalazło się 2,3 mln Polaków. 

KRD przygotowało zestawienie miast na prawach powiatu, gdzie jest największe zadłużenie w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. W pierwszej dziesiątce znajduje się aż pięć miast z województwa śląskiego. Od razu uprzedzamy: jeśli ktoś spodziewał się znaleźć tu Katowice, Sosnowiec czy np. Tychy to na pewno się rozczaruje. Niemniej miasta, które trafiły na listę, dosłownie nie powinny nikogo zaskoczyć. Sprawdźcie sami. 

TOP 10 najbardziej zadłużonych miast w Polsce 

Listen on Spreaker.