Wiadomości

Pierwsza fit restauracja lada dzień zostanie otwarta w Tarnowskich Gór. Te ceny przyciągną tłumy

W Tarnowskich Górach lada dzień zostanie otwarta restauracja ze zdrową żywnością. "Fitalia" mieści się przy ulicy Zamkowej i swoim menu zdecydowanie odbiega od pozostałych lokali gastronomicznych. Naszej redakcji udało się nieoficjalnie dowiedzieć, kiedy nastąpi długo wyczekiwane otwarcie.

Fit restauracja zostanie otwarta w Tarnowskich Górach

Już za kilka dni w mieście Gwarków otwarta zostanie pierwsza restauracja ze zdrową żywnością. Lokal pn. "Fitalia" mieści się przy ulicy Zamkowej, gdzie wcześniej istniała pizzeria "Do Lucasa" i ma już za sobą pierwsze testy.

Naszej redakcji udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że otwarcie restauracji "Fitalia" odbędzie się w najbliższy weekend (15-16 czerwca). Obecnie właściciel lokalu - Jarosław Szlachta nie podaje konkretnego dnia. Szczegóły otwarcia zostaną ogłoszone w nadchodzących dniach.

Czego możemy spodziewać się po pierwszej fit restauracji w Tarnowskich Górach?

Kuchnia jaką będziemy chcieli serwować opierać się będzie na posiłkach z takich diet jak: keto, low carb, wege, wegan, zero waste, high protein oraz gluten free - mówi Jarosław Szlachta, właściciel lokalu.

Ponadto restaurator zdradził nam, że menu zostało stworzone wspólnie z Anią Rasiewicz -Żogałą. Oprócz tego karta dań zostanie skonsultowana ze specjalistami, którzy specjalizują się w chorobach układu pokarmowego i cukrzycy.

Sprawdźcie w galerii, jak wygląda lokal w środku.

Menu pierwszej fit restauracji w Tarnowskich Górach zaskakuje

Otwarcie lokalu nastąpi dopiero w weekend, ale dzięki uprzejmości właściciela nasza redakcja mogła wcześniej zapoznać się z kartą dań. Oprócz sałatek w pięciu wariantach smakowych - indyk, łosoś, kurczak, wieprzowina i tofu, pojawią się dania bez glutenu. W lokalu Jarosława Szlachty gluten został całkowicie wyeliminowany, po to by uniknąć zanieczyszczeń krzyżowych.

Nie oznacza to, że zabraknie tam makaronów, pizz, bułeczek, burgerów, zdrowych koktajli oraz starterów. Ceny dań, w zależności od rozmiaru, wahają się od 15. do 37. złotych, co czyni je atrakcyjnymi na tle konkurencji.

Obecnie nie są jeszcze znane godziny otwarcia. Informacje o nich pojawią się w najbliższych dniach na facebookowym profilu lokalu.

Jedzenie intuicyjne. Jak skończyć z dietami i nie zwariować? Iga Pietrusińska