W Tarnowskich Górach powstał mural Wisławy Szymborskiej

i

Autor: FB Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie

Kultura

W Tarnowskich Górach powstał kolejny mural. Tym razem to wizerunek słynnej poetki

Prace nad muralem Wisławy Szymborskiej na terenie Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach mają się ku końcowi. Grafika powstaje z okazji obchodów Roku Szymborskiej. Autorem powstającego muralu jest tarnogórski artysta Michał Koloch.

Tarnowskie Góry. Powstaje mural Wisławy Szymborskiej

Na terenie Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach ku końcowi zmierzają prace nad muralem Wisławy Szymborskiej. Wizerunek poetki powstaje z okazji obchodów Roku Szymborskiej w ramach realizacji projektu pn. "Obmyślam Świat. Dzień Wisławy Szymborskiej w Powiecie Tarnogórskim".

Realizując projekt podjęliśmy już szereg działań takich jak m.in. czytanie wierszy Wisławy Szymborskiej w Galeria Sztuki Inny Śląsk, czy umieszczenie twórczości poetki w przestrzeni publicznej. Oddanie muralu tarnogórskiej społeczności stanowi zwieńczenie naszych starań zmierzających do uhonorowania polskiej noblistki i przybliżenia jej twórczości mieszkańcom naszego miasta - przekazało Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie.

Do powstania projektu muralu przyczynił się Michał Koloch, artysta z Tarnowskich Gór, który jest też twórcą m.in. przyrodniczych murali w Lasowicach. Projekt objął honorowym patronatem m.in. poseł Tomasz Głogowski. Natomiast realizowany jest przy wsparciu przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, działaczy społecznych i aktywistów, w tym: Zofii Lesiewicz, Krzysztofa Mazika, Justyny Zoworki oraz Katarzyny Majsterek.