Uroczyste ślubowanie 69 nowych policjantów  w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach

i

Autor: KMP Katowice

Policja

W szeregi śląskiego garnizonu wstąpili nowi policjanci. Były uściski, śmiech i łzy GALERIA

W środę 8 maja w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów. W szeregi śląskiego garnizonu wstąpiło 69 osób, które złożyły rotę ślubowania przed szefem śląskiej policji. Świeżo upieczenie mundurowi przejdą teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach w całym województwie.

Do śląskiej policji dołączyło łącznie 74 stróżów prawa. W ślubowaniu wzięło udział 69 z nich. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. O odpowiednią oprawę wydarzenia zadbały kompania honorowa i policyjna orkiestra.

Rotę ślubowania od nowych mundurowych przyjął insp. dr Tomasz Michułka, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

Świeżo upieczeni policjanci muszą jeszcze przejść szkolenie

Poza komendantem w uroczystości wzięli udział m.in. naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego miasta Katowice Tomasz Kępa, dowódca oddziału prewencji w Katowicach insp. Rafał Stanek i nadkomisarz Arkadiusz Wydrych z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć kapelana śląskiej policji ks. Adama Wyciska. Świadkami ślubowania były także rodziny i bliscy nowych policjantów.

Wkrótce świeżo upieczeni policjanci rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych. Gdy zakończą trening, zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.