Prognoza pogody na początek tygodnia
W poniedziałek, 18 marca pogodnie będzie na zachodzie kraju. Na wschodzie więcej chmur i tam wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza w obszarach podgórskich Karpat, 1 stopień na południu, do 5 na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny.
W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane, na wschodzie okresami duże. Na zachodzie wystąpią mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Na wschodzie wystąpią przelotne opady śniegu - przekazał Jakub Gawron, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Temperatura minimalna od -5 stopni Celsjusza w obszarach podgórskich, do 1 stopnia nad morzem. Wiatr będzie słaby, północny.
Pogoda na czwarty tydzień marca
We wtorek, 19 marca w całej Polsce pogoda będzie słoneczna - więcej słońca na zachodzie. Niestety temperatury nadal będą bardziej zimowe niż wiosenne. Na wschodzie temperatura maksymalna wyniesie siedem stopni, natomiast na zachodzie 9 stopni Celsjusza.
W środę nieco się ociepli, ale w porównaniu z wtorkiem, będzie o wiele mniej słońca. Zachmurzenie będzie od całkowitego na wschodzie kraju po częściowe za zachodzie. Możliwe tylko lokalne opady deszczu na południowym-wschodzie kraju. Temperatura będzie się wahać od 6 stopni w Lublinie do 13 w Zielonej Górze i Szczecinie.
W czwartek, 21 marca (pierwszy dzień astronomicznej wiosny) pogoda będzie w kratkę. Choć temperatura będzie w miarę wysoka, to w większości kraju należy spodziewać się opadów. Jedynie w województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim nie spadnie deszcz. Na wschodzie temperatura minimalna wyniesie 8 stopni, natomiast na zachodzie maksymalna wyniesie 14 stopni Celsjusza.
W piątek w całym kraju będzie pochmurno i deszczowo. Jedynie w województwach małopolskim, mazowieckim i podlaskim możemy spodziewać się przebłysków słońca. W całym kraju spodziewane są opady deszczu. Temperatura będzie się wahać od 8 stopni na wschodzie do 15 stopni Celsjusza na zachodzie.
Źródło: PAP, twojapogoda.pl