Fabryka Park w Piotrowicach. Park handlowy na południu Katowic

i

Autor: TDJ Estate

Katowice

W Katowicach powstał nowy park handlowy. Fabryka Park w Piotrowicach przywitała pierwszych klientów

Czwartek 7 grudnia to pierwszy dzień działalności Fabryka Park w Katowicach. To całkiem nowy park handlowy, który mieści się w Piotrowicach - w miejscu, gdzie niegdyś działał Famur. Klienci mogą już skorzystać z oferty popularnego Actiona, a wkrótce otworzą się tam kolejne sklepy.

W czwartek 7 grudnia oficjalnie zainagurowano działalność Fabryki Park w Piotrowicach. Jako pierwszy otworzył się sklep Action.

Stawiamy na znane i lubiane sieci handlowe o zróżnicowanym asortymencie, by klienci znaleźli tu wszystko to, czego potrzebują. Otwarcia zamierzamy przeprowadzać etapowo, tym samym oferta będzie się sukcesywnie powiększać - mówi Jarosław Łysik, manager ds. obrotu nieruchomościami w TDJ Estate.

Kolejne otwarcia planowane są na piątek 15 grudnia. Od tego dnia mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty takich sieci jak Dealz, Maxi Zoo, Rossmann, TEDi, Ziko Optyk czy Bacówka. Następni najemcy mają się wprowadzić w pierwszej połowie przyszłego roku.

W tym miejscu warto dodać, że na początku grudnia na działce tuż obok Fabryki Park rozpoczął działalność Kaufland. Dla klientów parku handlowego i hipermarketu przygotowano ogólnodostępny parking.

W Katowicach powstał nowy park handlowy. Oto Fabryka Park w Piotrowicach: 

Fabryka Park nawiązuje do historii zakładów Famur

Powierzchnia parku handlowego wynosi 9 tys. mkw. Nazwa Fabryka Park ma nawiązywać do dawnych zakładów firmy Famur, które mieściły się na działkach, gdzie dziś stoi park handlowy.

Za projekt architektoniczny odpowiada odpowiada pracownia Plus8 Architekci z Zabrza, z kolei strategię komercyjną przygotowała firma REALM. Ta ostatnia prowadzi również komercjalizację obiektu.

Docelowo centrum handlowo-usługowe ma zająć powierzchnię 6 hektarów. Cały czas trwają prace projektowe nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu. Wszystko po to, by klienci mogli korzystać z jak najszerszej oferty. 

Fabryka Park to inwestycja TDJ Estate

Za powstaniem parku handlowego stoi TDJ Estate - rodzinna firma inwestycyjna, znana w Katowicach m.in. z budowy kompleksu biurowego .KTW tuż obok Spodka i osiedla mieszkaniowego Pierwsza Dzielnica w sąsiedztwie Strefy Kultury.

TDJ zrealizował też szereg inwestycji na południu Katowic. Na Ligocie powstało Osiedle Franciszkańskie, tymczasem przy ul. Rzepakowej trwa budowa osiedla mieszkaniowego Dobrynów.

Dlatego nie powinno dziwić, że inwestor postanowił wybudować centrum handlowe właśnie w Piotrowicach. Kolejnym argumentem jest dogodna lokalizacja. Działki po Famurze znajdują się obok ulic Kościuszki i Armii Krajowej, tuż obok jest stacja kolejowa Katowice Piotrowice, a kawałek dalej centrum przesiadkowe na Brynowie.