Ofensywa Woolworth w Śląskiem. Wkrótce otworzą się dwa kolejne sklepy tej sieci

i

Autor: Archiwum/mat. prasowe Ofensywa Woolworth w Śląskiem. Wkrótce otworzą się dwa kolejne sklepy tej sieci

Zakupy

W Katowicach powstaje sklep Woolworth. Podano datę otwarcia

Od dłuższego czasu było wiadomo, że niemiecka sieć Woolworth planuje otworzyć swój sklep w Katowicach. Niepewna była jedynie lokalizacja. W końcu przedsiębiorstwo wybrało dogodne miejsce w parku handlowym. To najnowszy park handlowy w mieście, który powstał w południowej dzielnicy Piotrowice-Ochojec. Znamy datę otwarcia sklepu Woolworth.

Park handlowy Fabryka Park w Katowicach

Fabryka Park znajduje się na południu Katowic w dzielnicy Piotrowice, u zbiegu ulic Armii Krajowej i Kościuszki. Park handlowy powstał na działkach po dawnych zakładach Famur, w okolicy stoi m.in. biurowiec firmy. Otwarcie odbyło się w grudniu zeszłego roku, a pierwszym najemcą, który otworzył swoje drzwi dla klientów, był Action.

Obecnie w Fabryce Park znajdziemy:

  • Jysk - salon z artykułami wyposażania wnętrz
  • Dealz - sklep z produktami spożywczymi, drogeryjnymi i dekoracyjnymi
  • Maxi Zoo - sklep zoologiczny
  • Rossmann - drogeria
  • TEDi - dyskont niespożywczy
  • punkt optyczny Ziko Optyk
  • Bacówka - sklep z tradycyjnymi, lokalnymi produktami
  • Pepco - sklep z odzieżą i produktami dla domu
  • Media Expert - sklep z produktami RTV i AGD
  • piekarnia KŁOS

Niemiecka sieć sklepów Woolworth podbija Śląsk

Wkrótce do grona najemców Fabryki Park dołączy kolejny. Mowa o niemieckiej sieci sklepów Woolworth.

Oferta Woolworth jest zbliżona do Pepco, Tedi czy KiK. Znajdziemy w niej m.in. artykuły gospodarstwa domowego, tekstylia, dekoracje, elektronikę, artykuły papiernicze i zabawki, a także odzież dla całej rodziny. W polskich sklepach tej sieci można też kupić m.in. ubrania, walizki, torebki, słodycze, zabawki i artykuły dla dzieci, artykuły dla zwierząt, codziennego użytku czy artykuły sezonowe.

Marka pojawiła się w Polsce w 2023 roku w kilku największych miastach m.in. Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Zielonej Górze i Opolu. Otwarcie sklepu w Katowicach - stolicy województwa śląskiego - było kwestią czasu. Początkowo mówiło się, że punkt sieci powstanie w Galerii Libero. Ostatecznie do tego nie doszło, ale to nie znaczy, że Woolworth zrezygnował z planów podbicia Śląska.

Kiedy otwarcie sklepu Woolworth w Fabryce Park w Katowicach? 

Już w lutym pisaliśmy, że niemiecka sieć otworzy swój punkt w Fabryce Park w Katowicach. Teraz znana jest oficjalna data otwarcia.

Sklep sieci Woolworth w parku handlowym Fabryka Park rozpocznie działalność 25 kwietnia - przekazał Bartosz Makowiec, przedstawiciel firmy TDJ Estate odpowiedzialnej za budowę retail parku.

Jak przekazał w rozmowie z "Eską" Piotr Kret z firmy Realm, która zajmuje się komercjalizacją obiektu, na chwilę obecną poziom komercjalizacji parku handlowego przekroczył 90 procent. Co w praktyce oznacza, że do wynajęcia pozostał jeszcze tylko jeden lokal o powierzchni 70 mkw. Jeszcze nie wiadomo, kto się tam wprowadzi. Rozmowy toczą się z przedstawicielami kilku branż.

Czy to zwiastuje koniec nowości w Fabryce Park? Niekoniecznie. Już w grudniu podczas otwarcia parku handlowego zapowiadano, że obiekt będzie większy. W planach jest budowa kolejnego skrzydła. Obecnie prace nad rozbudową znajdują się na etapie projektowania.

QUIZ Czy umiesz robić zakupy i mówić po śląsku? Ślązacy to docenią

Pytanie 1 z 13
Na rozgrzewkę coś prostego. Co to jest krepel?
Listen on Spreaker.