W Katowicach powstaje kolejny park. Widać już pierwsze efekty prowadzonych prac

i

Autor: UM Katowice

Tereny zielone

W Katowicach powstaje kolejny park. Widać już pierwsze efekty prowadzonych prac

U zbiegu ulic Leopolda i Le Ronda w Katowicach powstaje nowy park. Dotąd ten teren nie był zagospodarowany, a już wkrótce stanie się miejscem do rekreacji dla mieszkańców. Widać już pierwsze efekty prowadzonych prac.

W Katowicach powstaje kolejny park

Na początku lutego tego roku Zakład Zieleni Miejskiej podpisał umowy na założenie i rewitalizację czterech parków na terenie Katowic. Jednym z nich będzie park przy ul. Leopolda. 

Ten teren dotychczas był niezagospodarowany. Wkrótce jednak stanie się zadbaną przestrzenią z miejscem do rekreacji dla mieszkańców. 

- Mieszkańcy co prawda chodzili tam na spacery, ale nie można powiedzieć, że był to park w pełnym znaczeniu tego słowa. Wiele miejsc dla spacerowiczów było niedostępnych. Natomiast mimo tego, że ta przestrzeń znajduje się między ruchliwymi ulicami, jest doskonale odseparowana. Będąc tam nie słyszymy ulicznego hałasu, dlatego będzie świetnym miejscem do wyciszenia się i odpoczynku na łonie natury - przyznaje Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

W nowym parku w Katowicach przestrzeń dla siebie znajdą tak naprawdę wszyscy. Dla dzieci powstanie plac zabaw, zielony labirynt, ogród sensoryczny z elementami zielonymi, natomiast starsze dzieci będą mogły korzystać ze strefy rekreacji i edukacji.

Z kolei na dorosłych czekać będzie siłownia na wolnym powietrzu, strefa relaksu z hamakami, a także strefa rodzinna z wyznaczonymi miejscami do grillowania.

W parku pojawią się także nowe rośliny. - Będą one stanowiły uzupełnienie istniejącej szaty roślinnej. Wybrane gatunki są łatwe w utrzymaniu i będą atrakcyjne przez większą część roku. Wśród nasadzeń znajdą się m.in. takie gatunki jak brzoza brodawkowata, buk pospolity, czereśnia pospolita czy lipa drobnolistna. Z krzewów można wymienić dereń biały, hortensję ogrodową, pigwowca japońskiego. Rośliny wodne, które się pojawią to np. kosaciec syberyjski, lilia wodna, pałka wąskolistna - wymienia Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Nie zabraknie, rzecz jasna, elementów małej architektury – ławek, koszy na śmieci, domków dla jeży czy karmników dla ptaków.

Wykonawcą inwestycji jest firma ABG Grzegorz Oleksa z Chorzowa. Koszt prac to ponad 7,9 mln zł.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/