Urodziny Miasta „Kocham Katowice” od tego roku wracają do miejsca, w którym się rozpoczęły – na łąkę Katowickiego Parku Leśnego. Tym razem koncert plenerowy przygotowuje duet artystów: Vito Bambino i Monika Brodka.
W tym roku mija 157. lat odkąd Katowice stały się miastem. Jak co roku z tej okazji dla mieszkańców przygotowano masę atrakcji. Głównym wydarzeniem tegorocznych urodzin jest koncert 10 września „Kocham Katowice”. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 16.00.
Urodziny Miasta są doskonałą okazją, żeby przypomnieć, jak wielkim i różnorodnym muzycznym potencjałem dysponują Katowice. Dlatego zapraszamy mieszkańców na wspaniałe widowisko, które w tym roku przygotuje dla nas duet Vito Bambino i Brodka wraz ze swoimi gośćmi – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Od kilku lat Katowice zapraszają artystów do tworzenia wraz ze swoimi muzycznymi przyjaciółmi specjalnego programu koncertowego dedykowanemu miastu. W tym roku liderami będą osoby, które od najmłodszych lat były związane z województwem śląskim: Vito Bambino urodził się w Katowicach, a Monika Brodka pochodzi z Żywiecczyzny.
Urodziny Katowic 2022 - Koncerty
- 16.00 – 18.00 Dzielnica Brzmi Dobrze
- 19.00 Brodka x Vito Bambino
Przed głównym punktem wieczoru na scenie zaprezentują się laureaci tegorocznej edycji programu Dzielnica Brzmi Dobrze. Na podwójnej scenie oprócz tegorocznych liderów zagrają tacy artyści jak:
- Igo,
- Ewa Bem,
- Majka Jeżowska,
- Rosalie.,
- Natalia Szroeder,
- Jarecki,
- i inni.
Dla najmłodszych, w ramach koncertu urodzinowego zorganizowana zostanie „strefa dla dzieci”, w której znajdą się bezpłatne dmuchańce, a do wspólnej zabawy małych katowiczan wciągną artyści teatralni.
Dojazd na Urodziny Katowic 2022
Na koncert będzie można dojechać bezpłatną linią autobusową „Kocham Katowice”. Trasa przejazdu połączy Muchowiec z dworcem PKP i ul. Jagiellońską. Kursy będą realizowane od ok. godziny 15.30 do ok. godziny 23.00 i będą odjeżdżać z przystanków w odstępach 15-20 minut. W galerii zdjęć znajduje się dokładna rozpiska połączeń.
Ruch na fragmencie ulicy Francuskiej zostanie ograniczony, zmieniona zostanie też trasa linii autobusowej 110. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej ZTM. Odcinek ul. Francuskiej od skrzyżowania z ul. Lotnisko będzie można pokonać tylko pieszo lub przejechać rowerem. Stacja roweru miejskiego, która standardowo zlokalizowana jest na terenie parkingu, także zostanie przeniesiona.
Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Pod scenami przewidziane są wydzielone strefy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, które wraz z jednym opiekunem będą miały możliwość oglądać koncert bezpośrednio pod sceną. Niestety nie będzie możliwości doładowania akumulatora do wózka inwalidzkiego.
Co można wnieść na teren koncertu?
Mimo zapowiadanego deszczu, na teren wydarzenia nie będzie można wejść z długimi i ostro zakończonymi parasolami. Małe składane parasolki nie są zabronione, jednak organizatorzy polecają zaopatrzyć się w kurtki i płaszcze przeciwdeszczowe.
Na teren wydarzenia można wnieść ze sobą wodę i inne napoje o pojemności do 0.5 l. w oryginalnie zamkniętych opakowaniach z plastiku lub kartonu tylko jeśli temperatura będzie powyżej 20 stopni Celsjusza.
Na teren imprezy nie będzie można wnieść jedzenia. Poza terenem, to przestrzeń otwarta.. Na samym terenie festiwalu będzie strefa gastronomiczna.
Jeśli chodzi o robienie zdjęć, to dopuszczalny jest sprzęt nieprofesjonalny. Z profesjonalnym mogą wejść tylko akredytowani dziennikarze.