Tarnogórski Półmaraton z rekordem frekwencji. Biegaczom nie przeszkodził nawet upał

W Mieście Gwarków już po raz piąty zorganizowano Tarnogórski Półmaraton. Biegacze mogli sprawdzić się na dwóch dystansach, o długości ponad 21 km i 10 km. W tym roku na linii startu stanęło ponad 1400 biegaczy, tym samym padł rekord frekwencji. Kto wygrał tegoroczną edycję biegu?

Rekordowa piąta edycja Tarnogórskiego Półmaratonu

W niedzielę, 25 sierpnia w Tarnowskich Górach odbył się Tarnogórski Półmaraton. Choć upał dawał o sobie znać już od wczesnych godzin porannych, to nie odstraszył on wielu biegaczy. Na tarnogórski rynek zjechało się ponad 1400 biegaczy, z czego zdecydowana większość - ok. 1100 osób wystartowało w półmaratonie. Pozostali uczestnicy zmierzyli się na dystansie 10,5 km.

Zawody rozpoczęły się od rozgrzewki z tarnogórzanką Magdą Skorek. Biegacze wystartowali z tarnogórskiego rynku kilka minut po godzinie 9.00. Trasa biegu została wyznaczona przez kilka dzielnic miasta, w tym Śródmieście, Strzybnicę oraz Czarną Hutę. Biegacze, którzy startowali w "Srebrnej Dyszce" mieli do pokonania jedno kółko, natomiast półmaratończycy musieli przebiec trasę dwa razy.

Dla wielu uczestników już pierwsze okrążenie było nie lada wyzwaniem ze względu na wysoką temperaturę. Po godzinie 9.00 termometry wskazywały ponad 26 stopni Celsjusza. Jednak organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zapewnili biegaczom nie tylko wodę i orzeźwiające przekąski, ale również zadbali o "zraszacze" na trasie.

Zobaczcie, jak biegacze radzili sobie podczas 5. edycji Tarnogórskiego Półmaratonu.

Kto wygrał 5. Tarnogórski Półmaraton?

Półmaraton wygrał Cosmas Kigen. Drugie miejsce zajął Abderrahim Elarsi z Chorzowa, natomiast trzecie Elisha Sawe. Z zawodników z naszego regionu najwyżej uplasował się Łukasz Jonderko z Tarnowskich Gór – zajął 10. miejsce. Trzy miejsce niżej był Rafał Wachla z Radzionkowa, a 24. lokatę wybiegał Damian Grzybowski z Piekar Śląskich.

W kategorii kobiet najszybciej pobiegła Merci Chemutai, druga była Petra Pastrova, a trzecie miejsce zdobyła Beata Adamczyk-Nowak. Piąte miejsce zajęła Karolina Rudlicka-Najuch z Tarnowskich Gór, ósme - Marzena Barwicka z Boronowa, a dziewiąte - Katarzyna Stanek z Tarnowskich Gór.

W biegu na 10 km zwyciężył Shedrack Kimaiyo, a najwyżej z naszych reprezentantów byli Krzysztof Banek z Radzionkowa - 6. miejsce, Rafał Kargól z Tarnowskich Gór 8. miejsce i Mateusz Kurek z Tworoga - 10. miejsce. Wśród kobiet najszybciej pobiegła Barbara Pawełczak. W pierwszej dziesiątce uplasowały się trzy tarnogórzanki: czwarta była Agnieszka Piecuch, siódma - Ola Szczygieł, dziewiąta – Jagoda Lis.