Tarnogórzanka wystartuje na mistrzostwach świata

Autor: Kasia Stanek archiwum

Tarnogórzanka Kasia Stanek zakwalifikowała się na mistrzostwa świata. Będzie musiała pokonać 113 kilometrów

Katarzyna Stanek, która jest mieszkanką Tarnowskich Gór podczas swojego debiutu wywalczyła start na mistrzostwach świata Ironman 70.3 w Marbelli. 4 sierpnia w Gdyni zajęła 1. miejsce w swojej kategorii na ENEA Ironman 70.3.

Młoda tarnogórzanka wystartuje na mistrzostwach świata w Hiszpanii

Zaledwie 22-letnia Katarzyna Stanek już za nieco ponad rok wystartuje na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3. Wyczerpujące zawody odbędą się w listopadzie 2025 r. w hiszpańskim mieście Marbella. Droga do sukcesu tarnogórzanki była długa i wyczerpująca. Kasia Stanek, by zakwalifikować się na mistrzostwa świata, musiała w dobrym czasie ukończyć kwalifikacje.

Przygotowania trwały od początku tego roku. Za treningi była odpowiedzialna Magda Skorek i to pod jej okiem trenowałam. Myślę, że to jest duża część mojego osiągnięcia, gdyż samej by mi było o wiele ciężej zorganizować czas i zaplanować wszystko - tłumaczy Katarzyna Stanek.

Start odbył się 4 sierpnia w Gdyni. Kasia Stanek była jedną z niemal 700 startujących tam osób. Tarnogórzanka musiała przepłynąć 1,9 km, na rowerze przejechać 90 km i przebiec półmaraton, czyli 21,1 km. Kasia Stanek pokonała 113 kilometrów w czasie 5 godz. 40 min. i 52 s. Dzięki czemu osiągnęła najlepszy rezultat w kategorii W 18-24 i awansowana na MŚ.

Przygotowania do mistrzostw świata w Hiszpanii Katarzyna Stanek planuje rozpocząć pod koniec sierpnia, tuż po przebiegnięciu 5 Tarnogórskiego Półmaratonu (zawody odbędą się 25 sierpnia). Jakie zadania postawiła przed sobą  tarnogórzanka?

Na MŚ w Marbelli chcę pobić swój czas i być bardziej sprawna. Choć o podium mogę pomarzyć, ponieważ konkurencja będzie tam przeogromna, to zależy mi na przekraczaniu własnych granic - podsumowuje.