Śladami liter. Dla dzieci o Tychach to najnowsze wydawnictwo miasta Tychów dla dzieci

i

Autor: UM Tychy

Tychy

Tychy stworzyły książeczkę o mieście... dla dzieci. Najmłodsi wyruszą w wędrówkę po Tychach od A do Z

Po Bytomiu przyszedł czas na Tychy. Urząd miasta wydał książkę "Śladami liter. Dla dzieci o Tychach", dzięki której maluchy będą mogły się nauczyć miasta. Publikacja wypełniona jest fantastycznymi rysunkami najważniejszych miejsc w Tychach oraz zadaniami, które spodobają się nawet najbardziej wymagającym milusińskim.

Książka dla dzieci o Tychach

"Śladami liter. Dla dzieci o Tychach" to najnowsze wydawnictwo tyskiego urzędu, dedykowane najmłodszym mieszkańcom miasta. Publikacja powstała, by zachęcić dzieci do alfabetycznej wędrówki po mieście.

Książkę na zlecenie magistratu przygotowała Katarzyna Powierża, mieszkanka Tychów i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artystka zadbała, by informacje zawarte w publikacji były zróżnicowane, a ilustracje - przyjemne dla oka.

Jakie informacje znalazły się w książce "Śladami liter. Dla dzieci o Tychach"

Na 58 stronach znajdziemy najbardziej charakterystyczne miejsca w Tychach, takie jak budynek Urzędu Miasta, Stadion Miejski, pomnik nazywany "Żyrafą", Jezioro Paprocańskie, przystań kajakową oraz tyskie parki.

Dzieci dowiedzą się też co nieco o znanych postaciach związanych z miastem. Wśród nich znalazł się m.in. himalaista Adam Bielecki, pisarz Waldemar Cichoń, hokeista Mariusz Czerkawski, architekt Tychów Kazimierz Wejchert i kajakarka Karolina Naja. Swoje miejsce w książeczce mają także znane, tyskie pomniki, jak choćby niedźwiadki i wydry ze Starego Rynku.

Ponadto w przewodniku pojawiają się zróżnicowane zagadki i łamigłówki - od krzyżówek i kolorowanek po rebusy i wycinanki. Wszystko po to, by najmłodsi mogli w kreatywny sposób zapoznać się z miastem, w którym żyją.

Kto może liczyć na tyski przewodnik po mieście dla dzieci? 

Tyski urząd przygotował 1000 egzemplarzy książki "Śladami liter. Dla dzieci o Tychach". Kopie będą rozdawane podczas różnych spotkań i wydarzeń dla najmłodszych m.in. podczas wizyt uczniów tyskich placówek oświatowych w urzędzie.

Bytom też stworzył przewodnik dla dzieci po mieście

Podobną publikację wydał ostatnio bytomski magistrat. Najmłodszych mieszkańców po mieście oprowadzą bohaterowie bytomskich i śląskich legend m.in. Świetlik, Bebok czy Gwarek.