Wielka Sobota 2023 - Action, Aldi, Lidl, Żabka, Biedronka. Do której sklepy są otwarte?

i

Autor: canva.com Wielka Sobota 2023 - Action, Aldi, Lidl, Żabka, Biedronka. Do której sklepy są otwarte?

Wiadomości

Toksyny w popularnym napoju z Lidla. Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu patuliny w smoothie owocowym, który dostępny był na półkach sklepowych Lidla.

GIS ostrzega. Na półkach sklepu Lidl znalazł się szkodliwy produkt

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o przekroczeniu najwyższego dopuszczalnego poziomu patuliny w smoothie owocowym. Patulina to toksyna produkowana głównie przez pleśnie z rodziny Penicillium, Aspergillus i Byssochlamys, która ma szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka.

Ostrzeżenie dotyczy produktu Solevita Smoothie Red Genius - 250 ml, którego data minimalnej trwałości to 13 marca 2024 roku. Smoothie zostało wyprodukowane dla: Lidl sp. z o.o. sp. k. ul. Poznańska 48, Jankowice 62-080 Tarnowo Podgórne.

Toksyny w napoju z Lidla. Spółka zareagowała

Lidl po uzyskaniu informacji o wykryciu przekroczenia prawnego poziomu zawartości patuliny w soku z aronii wykorzystywanym do produkcji produktu „Solevita, Smoothie Red Genius, 250 ml” podjął wraz z producentem Molkerei Gropper GmbH & Co. KG decyzję o wycofaniu produktu ze sprzedaży i nie zaleca jego dalszego spożywania.

W czwartek, 7 marca  Lidl poinformował konsumentów o wycofaniu artykułu z rynku poprzez umieszczenie we wszystkich sklepach plakatów z ważną informacją dla klientów oraz poprzez publikację informacji na stronie internetowej lidl.pl w panelu „ważna informacja dla klientów”.

Sklep Lidl będzie przyjmował zwroty wycofanego artykułu w każdym sklepie sieci bez konieczności okazywania paragonu. Firma poinformowała, że tylko partia wskazana w ostrzeżeniu jest objęta wycofaniem. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania.

Quiz. Kultowe napoje czasów PRL. Pamiętasz te smaki z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 11
Taką etykietę miał "Ptyś". Co to było?
Ptyś
Listen on Spreaker.