Fabian Baner weźmie udział w gali Clout MMA

i

Autor: Banersky IG

Sport

Gala Clout MMA 2 przed nami. Udział w niej weźmie bytomianin Fabian Baner "Banersky"

Już jutro (28.10) odbędzie się gala Clout MMA 2. Udział w niej wezmą nie tylko sportowcy, ale także youtuberzy i influencerzy. Jednym z nich jest Fabian Baner, znany w mediach społecznościowych jako "banersky". Bytomianin nie spodziewał się, że zostanie nominowany do walk, jednak mimo to skrupulatnie przygotowywał się do walki.

Bytomianin wystąpi podczas gali Clout MMA

Fabian Baner, znany pod pseudonimem "banersky" 2 października ogłosił, że pod koniec miesiąca wystąpi na gali Clout MMA. Jak przyznaje bytomianin, nie spodziewał się, że freakfightowa federacja wybierze właśnie jego.

Zgłosiłem się parę dni przed wyjazdem do Szwecji. Podczas przerwy w pracy dowiedziałam się, że zostałem wybrany, po tym jak Clout MMA 27 września napisało do mnie na Instagramie, prosząc o kontakt - wyjaśnia Baner.

W związku z tym, że Tik-Toker (ma ponad 146 tysięcy obserwujących) przebywał zagranicą, musiał wrócić do kraju w ciągu kilku najbliższych dni. Federacja zobowiązała bytomianina do udziału w konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek, 2 października.

- Dwa dni później byłem już w Polsce gotowy na wszystko co się wydarzy, spełniam powoli swoje marzenia. Kiedyś trenowałem boks i zawsze marzyło i się zawalczyć, choćby na amatorskiej gali. Teraz spełniam dwa marzenia w jednym. Nie dość, że stoczę swój pierwszy pojedynek, to jeszcze dla jednej z największych freakfightowych federacji w Polsce - przyznaje banersky.

Druga gala Clout MMA odbędzie się w Płocku

Druga gala Clout MMA odbędzie się 28 października na Orlen Arena Płock. Formuła walki będzie się wyróżniać na tle podobnych wydarzeń. Podczas gali Fabian Baner będzie jednym z dziesięciu przeciwników jego rywala. Każdy z jego rywali będzie walczył po minucie, co jest nawiązaniem do legendarnego filmiku z udziałem Rafała Boro Borkowskiego sprzed lat.

Warto podkreślić, że federacja podczas procesu rekrutacji chciała dać szansę mało znanym osobom. Osoby zgłaszające zostały zobowiązane do nagrania 90-sekundowego filmik, w którym należało powiedzieć dlaczego to właśnie oni mają zostać rywalami Boro. Z ponad 5000 zgłoszeń, wybrano 10 osób, w tym także bytomianina.