Polski lider w produkcji i sprzedaży opakowań
Mowa o polskiej firmie GREMBOX, która jest liderem w produkcji i sprzedaży opakowań z tektury falistej oraz akcesoriów do pakowania. Spółka działa od ponad 20 lat na Śląsku posiada aż 1800 wariantów gotowych opakowań w ofercie.
Poza tym oferuje takie akcesoria, jak folie stretch, folie bąbelkowe, taśmy pakowe, wypełniacze do przesyłek, torby papierowe i koperty. Produkcja nastawiona jest na rynek krajowy, a odbiorcami są firmy z wielu branż, od e-commerce do chemię budowalną.
Będą nowe miejsca pracy w Bytomiu
GREMBOX w Bytomiu wybuduje nowy zakład produkcji opakowań, odpowiadający na rosnące zapotrzebowanie branży e-commerce.
Budowę zakładu podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap w latach 2025-2026 zakłada budowę zakładu produkcji opakowań z tektury falistej z zapleczem biurowym i socjalnym. Najpierw powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni około 10 tys. mkw, a następnie inwestor zakupi linie technologiczne i odpowiednie oprogramowanie.
W drugim etapie - przewidzianym na lata 2026-2027 - zakład zostanie rozbudowany o dodatkową powierzchnię magazynową. Ten krok umożliwi zintegrowanie w jednym miejscu produkcji i działalności e-commerce. Co w skrócie oznacza, że w Bytomiu powstanie jedno z największych w Polsce centrów produkcji opakowań. Miesięcznie będzie tam produkowanych około 10 mln sztuk opakowań z tektury falistej.
Nowy zakład oznacza nowe miejsca pracy. Docelowo firma GREMBOX planuje zatrudnić do 50 osób na stanowiskach produkcji (operatorzy, automatycy, inżynierowie) oraz biurowych (projektanci opakowań, specjaliści ds. marketingu i e-commerce, informatycy, księgowi, specjaliści ds. sprzedaży i obsługi klientów).
To ósmy i ostatni przedsiębiorca w bytomskiej podstrefie KSSE
Podczas konferencji prasowej zastępca prezesa zarządu KSSE Jacek Brzezinka przyznał, że spółka miała pewne obawy związane ze stworzeniem obszaru specjalnej strefy ekonomicznej w Bytomiu. Okazały się jednak niesłuszne.
Obecnie zbywany teren to nieruchomość o powierzchni 4,6 ha, największa z działek na terenie inwestycyjnym w Bytomiu i zarazem ostatnia wolna działka. Długo czekała na nabywcę z uwagi na perturbacje rynkowe wywołane najpierw pandemią, a potem skutkami wojny w Ukrainie - dodał Brzezinka.
Firma GREMBOX kupiła działkę za 6,3 mln zł. To ósmy przedsiębiorca, który zdecydował się zainwestować w bytomskiej podstrefie. Pozostali to: Epco Polska, Cora, Domgos 2, Dominopack, KoRo Riw, Milimex i AND Sp. z o.o.Popularność bytomwskiej podsfery KSSE nie dziwi.
Działki są świetnie skomunikowane, leżą w pobliżu węzła A1, DK11 oraz Magistrali Węglowej, z dostępem do infrastruktury technicznej. Bytomski magistrat ma w planach przygotowanie kolejnych działek dla inwestorów. Uzbrojone zostały tereny przy ul. Węglowej, wkrótce to samo stanie się z działkami przy ul. Kamieńskiej i ul. Strzelców Bytomskich.