Polska szkoła

i

Autor: Getty Images Ministerstwo Edukacji Narodowej odchudza podstawę programową

Edukacja

Te szkoły w Śląskiem przeznaczono do likwidacji. Jest decyzja kuratora oświaty

Likwidacja wielu szkół w województwie śląskim ma nastąpić jeszcze w tym roku. Zamkniętych zostanie aż 12 szkół i placówek. Śląskie Kuratorium Oświaty do tej pory wydało 3 pozytywnie opinie dotyczące likwidacji. Pozostałe sprawy są w toku. Które szkoły zostaną zlikwidowane i co się stanie z uczniami? Wyjaśniamy w artykule.

Likwidacja szkół to zawsze duże zaskoczenie i rozgoryczenie zarówno nauczycieli jak i uczniów. Wzbudza wielkie emocje i spory.

Które szkoły w woj. śląskim zostaną zlikwidowane? 

Na początku lutego informowaliśmy o likwidacji Branżowej Szkoły I Stopnia w Radlinie. Budynek, w którym dotychczas mieściła się placówka, zostanie zaadaptowany na potrzeby powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Od nowego roku szkolnego uczniowie z Radlina będą kontynuować naukę Branżowej Szkole I Stopnia nr 3 im. Piastów Śląskich w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim oraz w Branżowej Szkole I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie.

Lista szkół do likwidacji jest znacznie więcej.

W naszej galerii przedstawiamy szkoły przeznaczone do likwidacji w woj. śląskim

Dlaczego likwidowane są szkoły

Według stanu na 9 lutego 2024 roku przekazanych przez jednostki samorządu terytorialnego do Kuratorium Oświaty w Katowicach wynika, że organy stanowiące podjęły łącznie 12 uchwał intencyjnych w sprawie zamiaru likwidacji szkół i placówek. Śląski Kurator Oświaty wydał dotychczas 3 opinie pozytywne dotyczące likwidacji. Pozostałe sprawy są w realizacji.