W tych polskich miastach jest najwięcej restauracji McDonalds. Absolutny rekordzista ma ich prawie 50

i

Autor: Archiwum W tych polskich miastach jest najwięcej restauracji McDonalds. Absolutny rekordzista ma ich prawie 50

Ranking

Te miasta nie mogą się obyć bez Big Maca i McRoyala. Mają najwięcej restauracji McDonalds w Polsce

McDonalds już na stałe wpisał się w krajobraz kulinarny całego świata. To najpopularniejsza sieć typu fast-food, której punkty otwierają się niemal codziennie na całym świecie. Tylko w Polsce jest ich ponad pół tysiąca, a ta liczba stale rośnie. Sprawdziliśmy, które z miast ma ich najwięcej i o jednym z nich można powiedzieć, że Mak jest niemal na każdym rogu.

Marka McDonald's jest jedną z tych najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie i to niezależnie od tego, czy ktoś lubi tamtejsze burgery z frytkami, czy omija lokale tej sieci szerokim łukiem. Popularne Maki są swoistym symbolem naszych czasów związanym z kulturą tak konsumpcjonizmu, jak i dosłownej konsumpcji. Restauracje tej sieci praktycznie opanowały cały świat, oczywiście z pewnymi wyjątkami związanymi z polityką albo religią danego kraju. Niemniej restauracje McDonald's znajdziemy praktycznie w każdym zakątku świata. WArto też dodać, że dla wielu miast o jego prestiżu świadczy to, czy choć jeden McDonald's znajduje się na jego terenie, choć patrząc na dzisiejsze trendy żywieniowe, wielu ludzi często wybiera burgerownie bądź restauracje, gdzie serwują tradycyjne dania kuchni świata.

W tych polskich miastach jest najwięcej restauracji McDonald's. Król jest jeden

Gdyby zapytać, w jakim kraju jest najwięcej restauracji McDonald's to odpowiedź będzie banalnie prosta, w końcu Stany Zjednoczone są "matką" fast-foodów i krajem, gdzie ludzie dosłownie potykają się o burgery. Mówi się wręcz, że w takim Nowym Jorku Maki są na każdym roku. To oczywiście wyolbrzymiona opinia, bo jak policzyliśmy, jest ich zaledwie, albo aż 94. Co ciekawe, w jednym z polskich miast jest dosłownie o połowę mniej restauracji McDonald's, niż właśnie w Nowym Jorku. Sam ranking polskich miast prezentuje się bardzo ciekawie, ponieważ w wielu z nich jest ich minimum pięć. Kilka największych miast wyróżnia się liczbą dwucyfrową, a jedno z nich - dosłownie i w przenośni, można nazwać polską stolicą McDonalda. 

Miasta w Polsce, gdzie jest najwięcej restauracji McDonald's 

QUIZ. Znasz burgery i wrapy z McDonald's? Sprawdź się w naszym teście!

Pytanie 1 z 23
Jak nazywa się ten burger?
Kanapka Zbójnicka w McDonald's