W Katowicach powstaje kolejny McDonald's i to w samym sercu miasta

i

Autor: Archiwum W Katowicach powstaje kolejny McDonald's i to w samym sercu miasta

Wydarzenia

W Katowicach powstaje kolejny McDonald's i to w samym sercu miasta

W stolicy województwa śląskiego znajduje się aż 10 restauracji spod szyldu McDonald's. Jeśli komuś wydaje się, że to za mało, to ucieszy go fakt, że w centrum Katowic powstaje kolejny, już 11 lokal tej popularnej na całym świecie marki. Gdzie dokładnie się znajdzie?

Serce Katowic napędzają burgery i frytki z McDonald's. Powstaje kolejna restauracja

Katowice są nie tylko stolicą województwa śląskiego, ale i śląską stolicą frytek i burgerów. Choć brzmi to może na wyrost, ale coś w tym musi być, skoro w samym tylko centrum Katowic, wręcz jego sercu, powstaje już czwarty lokal sieciówki serwującej fast-food. Dotychczasowe lokalizacje znajdują się:

 • w Galerii Katowickiej,
 • na dworcu PKP,
 • na ul. Stawowej.

Ten ostatni, na Stawowej, jest zresztą pierwszą restauracją sieci McDonald's, która powstała w ogóle w województwie śląskim i jest jedną z najstarszych w Polsce. Teraz, do powyższej trójki dołączy czwarty lokal, który właśnie powstaje przy katowickim Rynku. Dokładniej znajduje się w sąsiedztwie Teatru Śląskiego i przystanku tramwajowego, na rogu ulic  Rynek 6 i Al. Korfantego 1. 

Lista katowickich restauracji McDonald's

Co ciekawe, pozwolenie na powstanie tam restauracji McDonald's, jak wynika z tablicy zamieszczonej na witrynie lokalu, zostało wydane już pod koniec roku przez prezydenta miasta Katowice. Nie wiadomo na razie, kiedy lokal zostanie otwarty, ale tempo prac jest tam na tyle duże, że z pewnością jeszcze w tym roku fani fast-foodów będą mogli się cieszyć z kolejnej restauracji popularnej na całym świecie sieci. Warto dodać, że tym samym będzie to już 11 restauracja McDonald's w Katowicach. Co oczywiste, w żadnym innym mieście w województwie śląskim nie ma tylu restauracji tej sieci. Warto jednak zaznaczyć, że Katowice pod tym względem są daleko w tyle za takimi miastami, jak Wrocław, Kraków czy Warszawa. W stolicy kraju jest ich aż 47. Poniżej lista wszystkich Maków, które znajdują się w stolicy województwa śląskiego.

 1. al. Walentego Roździeńskiego 210,
 2. Stawowa 5,
 3. Al. Górnośląska/r, Ofiar Katynia 5,
 4. Górnośląska 40a,
 5. Chorzowska 107,
 6. Galeria Libero, Tadeusza Kościuszki 229,
 7. Ułańska 4,
 8. Woźniczki 15, 
 9. 3 Maja 30,
 10. plac Marii i Lecha Kaczyńskich 2

QUIZ. Znasz burgery i wrapy z McDonald's? Sprawdź się w naszym teście!

Pytanie 1 z 23
Jak nazywa się ten burger?
Kanapka Zbójnicka w McDonald's