Targi turystyczne i obchody 20-lecia Polski w Unii Europejskiej - w Parku Śląskim

i

Autor: Park Śląski

Wydarzenia

Targi turystyczne i obchody 20-lecia Polski w Unii Europejskiej - w Parku Śląskim

2024-05-24 17:47

Koncerty, warsztaty, kwiatowe sadzonki oraz opowieści z różnych zakątków Polski i świata - to tylko niektóre z atrakcji przygotowane na targi turystyczne oraz obchody z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, które odbywają się w chorzowskim Parku Śląskim.

Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Parku Śląskim

Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów odbywają się po raz 12 w dniach 24-26 maja na Dużej Łące obok hali Kapelusz. Natomiast 30 maja na Stadionie Śląskim rozpoczną się obchody 20. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Od piątku wielbiciele podróży mają okazję do zapoznania się z najnowszą ofertą turystyczną województw i miast. Przygotowane są na tę okazję aktualne foldery i mapy, a także szlaki rowerowe.

Odwiedzający mogą porozmawiać lub zapytać o porady przewodników, kustoszy oraz przedstawicieli stowarzyszeń i lokalnych grup działania.

Organizatorzy zaplanowali także: seanse w kinie 5d, spotkania z papugami, warsztaty tworzenia lodów, pokaz kowalstwa artystycznego, musztrę Kozielskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej, pokazy i warsztaty naukowe „Człowiek – niezwykła maszyna", występ kapeli góralskiej oraz pokaz strojów regionalnych z Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, Górali Pieńskich.

Na najmłodszych, oprócz warsztatów i zajęć edukacyjnych, czekają nowoczesne, dmuchane tory przeszkód w ramach Zlotu Dmuchańców.

W weekend w Parku Śląskim odbędzie się również Parkowy Kiermasz Kwiatowy. To wydarzenie o wieloletniej tradycji, którego pierwsza edycja miała miejsce ponad 60 lat temu. Wystawcy będą prezentować będą swoje kwiaty w pobliżu Dużej Łąki i neonu świetlnego. Na odwiedzających czekają stoiska wystawowe, występy sceniczne oraz warsztaty rękodzielnicze.

20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej na Stadionie Śląskim - program

W najbliższy czwartek na Stadionie Śląskim znajdującym się w chorzowskim Parku Śląskim odbędą się obchody 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na 2 scenach tego dnia zaśpiewają: Cleo i Sara James, O.S.T.R. oraz De Mono oraz Budka Suflera.

Oprócz koncertów na uczestników czekać będą także m.in.: warsztaty kreatywne z plecenia wianków oraz tworzenia łapaczów snów. W strefie fitness czekać będzie Marcin Rybak, który poprowadzi treningi, będzie można też pograć w badmintona czy w boule. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – będą dmuchańce, pokazy baniek, wielkoformatowe gry czy malowanie twarzy. 

Start obchodów na Stadionie Śląskim rozpocznie się o godz. 12.00, a koncertów – o godz. 15.00. Udział w wydarzeniu oraz wszystkich atrakcjach jest darmowy.

Quiz. Lato w PRL-u. Pamiętasz, jak wtedy wypoczywano?

Pytanie 1 z 15
Od którego roku prawo do wypoczynku obywatelom PRL gwarantowała konstytucja?