Zatrzymany 19-latek

i

Autor: Policja Katowice

Katowice

Taki młody, a taki cwany: wypożyczał samochody na cudze dane i bawił się, jakby jutra nie było

19-latek w ogóle nie powinien się znaleźć za kierownicą jakiegokolwiek samochodu, bo ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ale to nie stanęło mu na przeszkodzie, by wypożyczać, a następnie dewastować pojazdy. Robił to, korzystając z cudzych dokumentów. W końcu jednak "jutro" nadeszło.

Sposób działania 19-latka był prosty: wynajmował na cudze dane samochody z wypożyczalni, następnie je dewastował i oddawał, nie płacąc za wynajem. Młody mężczyzna powtórzył ten proces sześć razy, a trzy razy kompletnie zniszczył wnętrze i karoserię, malując ją farbą w sprayu. W konsekwencji naraził on firmę na straty w wysokości 90 tys. zł za szkody i 1,5 tys. zł z tytułu nieuiszczonych opłat.

Winnego 19-latka zatrzymali kryminalni z "czwórki" w Katowicach. Wtedy też wyszło na jaw, że młody mężczyzna jeździł wypożyczonymi samochodami pomimo sądowego zakazu prowadzenia, który obowiązywał go do 10 grudnia tego roku.

19-latek usłyszał 12 zarzutów dotyczących m.in. złamania sądowego zakazu, oszustwa i zniszczenia cudzej rzeczy. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.