Rowerzysta

i

Autor: EskaRock

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Chorzowie. Zginął 82-letni mężczyzna

W Chorzowie doszło do tragicznego zdarzenia. 82-letni rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy. Mimo prowadzonej przez ratowników reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu.

Śmiertelne potrącenie w Maciejkowicach. Lądował śmigłowiec LPR

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 czerwca. Przed godziną 9.00 do służb wpłynęło zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty przy ul. Michałkowickiej w Chorzowie. Po przyjeździe straży pożarnej i policji na miejsce okazało się, że poszkodowany został 82-letni rowerzysta.

Podczas manewru cofania samochód ciężarowy potrącił przejeżdżającego 82-letniego rowerzystę. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Pomimo podjętej reanimacji przez Zespół Ratownictwa Medycznego, mężczyzna zmarł na miejscu - mówi mł. kpt. Michał Adamek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Lekarz stwierdził zgon mężczyzny o godzinie 9:38. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że 33-letni kierujący pojazdem ciężarowym chciał skręcić z ul. Michałkowickiej do znajdującej się tam firmy Paneltech. W tym czasie drogą rowerową jechał 82-letni rowerzysta, którego kierujący nie zauważył.

Wiadomo, że w chwili zdarzenia kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Policjanci prowadzą czynności w sprawie pod nadzorem prokuratora.