Koreańska restauracja chce podbić Katowice. Poznajcie Jeju Korea. Wiemy, kiedy otwarcie

i

Autor: Paweł Szałankiewicz/Jeju Korea Koreańska restauracja chce podbić Katowice. Poznajcie Jeju Korea. Wiemy, kiedy otwarcie

Jedzenie

Smaki Korei w Katowicach. Jeju Korea pokaże, jak smakuje tamtejsza kuchnia. Kiedy otwarcie?

Stosunkowo blisko centrum Katowic trwa właśnie remont lokalu, gdzie dawniej mieścił się lokal Baklava. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że powstanie tam wine bar. Finalnie trwają tam przygotowania do otwarcia restauracji Jeju Korea. Będzie to drugi lokal tej marki w Polsce.

Koreańska restauracja otworzy się w centrum Katowic

Fani koreańskich przysmaków czeka za kilka tygodni nie lada gratka. Przy ul. Warszawskiej 57‬ w miejscu, gdzie przez kilka lat można było się delektować jedzeniem serwowanym w restauracji Baklava, powstaje restauracja, która będzie serwować dania kuchni koreańskiej. Jeju Korea w Katowicach będzie drugim takim lokalem w Polsce. Pierwszy powstał w Warszawie. Aktualnie w lokalu trwa remont. Właścicielowi Jeju Korea jest o tyle prościej go wykonywać, ponieważ część lokalu już wcześniej była wyremontowana przez ludzi, którzy chcieli otworzyć w tym miejscu wine bar, do czego ostatecznie nie doszło. 

Mamy jednak pełne ręce roboty. Robimy to powoli i dokładnie tym bardziej, że lokal musimy też wyposażyć - mówi Przemysław Milanowski, dla którego będzie to drugi lokal serwujący dania kuchni azjatyckiej otwarty w Katowicach. Kilka lat temu otworzył BBQ Ramen-Ya specjalizujący się - jak zresztą sama nazwa wskazuje, w zupach typu Ramen. 

Jeju Korea w Katowicach będzie natomiast specjalizować się w kuchni koreańskiej. W ofercie znajdą się m.in. bulgogi, bibimbap z Kurczakiem, panierowane Udka z Kurczaka Sour Soy Yang, panierowane Stripsy Spicy Yang czy Kimchi koreańskie czy z ananasa. 

Chcemy, aby nasze smaki były jak najbardziej autentyczne. Dlatego wszystkie produkty ściągamy z Korei. Menu powstaje przy współpracy z Koreańczykami i to oni też odpowiadają za sprawdzanie jakości naszych dań - podkreśla Przemysław Milanowski. 

Jeju Korea Katowice- skąd nazwa?

Poza jedzeniem w Jeju Korea na Warszawskiej ma być również coctail bar, który będzie serwować m.in. koktajle typowe dla mieszkańców Korei, a kto wie, czy nie wprost z miejsca, od którego wzięła się nazwa restauracji, bowiem Jeju - któe nalezy czytać jako Czedżu, to najpiękniejsza wyspa Korei Południowej. To położona na południe od koreańskiego wybrzeża wyspa, która przyciąga miliony turystów z całego świata i zachwyca zapierającymi dech w piersiach górami, pięknymi liniami brzegowymi i dziewiczymi plażami.

Jeju Korea Katowice kiedy otwarcie?

Koreańska restauracja przy Warszawskiej 57‬ ma zostać otwarta jeszcze w te wakacje. Właściciel przewiduje, że najwcześniej uda się to zrobić za miesiąc, maksymalnie dwa. Informacja dotycząca otwarcia Jeju Korea Katowice będzie podana na ich Facebooku.