Katowicka restauracja Meltini przeszła Kuchenne Rewolucje. Jak wygląda Bayer Landhaus Szynk?

i

Autor: A. Olejarczyk

Katowice

Restauracja Meltini w Katowicach przeszła "Kuchenne rewolucje". Jak wygląda Bayer Landhaus Szynk?

W ekspresowym tempie - bo wystarczył tydzień - katowicka restauracja Meltini przeszła "Kuchenne rewolucje". Arek i Igor uwijają się jak w urlopie, by zdążyć przed wielkim otwarciem, które zaplanowano na sobotę 13 kwietnia o godz. 12. Czego mogą się spodziewać goście? Jedno jest pewne - lokal zmienił się nie do poznania.

"Kuchenne rewolucje" Magdy Gessler w Katowicach

Trzy lata temu Arek i Igor otworzyli Meltini. Lokal mieści się przy ul. Tomasza 12 w katowickiej dzielnicy Ligota. Tuż obok biegnie Rolna, jedna z głównych ulic w tej części miasta, ale trudno z niej dostrzec restaurację. Właściciele przypuszczają, że to właśnie dlatego ruch klientów był mały. Wystarczy dodać to tego słaby marketing i przepis na gastronomiczną katastrofę gotowy.

Na szczęście Arkowi i Igorowi na ratunek przyszła Magda Gessler. Tydzień temu panowie zgłosili się do programu, a restauratorka przyjechała do Katowic w minioną niedzielę i w ciągu czterech dni całkowicie odmieniła oblicze lokalu. Zaczynając oczywiście od nazwy, która teraz brzmi Bayer Landhaus Szynk. 

Chcieliśmy wziąć udział w "Kuchennych rewolucjach" ze względu na autorytet, jakim jest Magda Gessler, która nas inspiruje. Świetnie było z nią porozmawiać, poznać jej smaki i móc się od niej uczyć - mówi Arek.

Tak wygląda restauracja Bayer Landhaus Szynk w Katowicach po "Kuchennych rewolucjach": 

Kiedy otwarcie Bayer Landhaus Szynk w Katowicach? 

Ekspresowe tempo pani Gessler udzieliło się katowiczanom, którzy wielkie otwarcie restauracji zaplanowali już na sobotę 13 kwietnia na godz. 12. Arek i Igor uwijają się jak w ukropie, żeby zdążyć. Tym bardziej, że zainteresowanie lokalem po "Kuchennych rewolucjach" wzrosło niesamowicie, choć odcinek jeszcze nie doczekał się emisji.

Od kilku dni przychodzi tutaj mnóstwo ludzi zobaczyć, co się dzieje. Nasz adres w mgnieniu oka stał się popularny. Wcześniej ludzie nie kojarzyli, gdzie jesteśmy, niektórzy nawet nie wiedzieli, że Meltini istnieje. Teraz to wszystko się zmieniło i mamy nadzieję, że będzie tylko lepiej - mówi Arek.

Choć przyznaje, że wprowadzenie zmian w lokalu wymagało dużo pracy i trudu. - Teraz jesteśmy restauracją bawarską, to są całkiem inne dania, inny sposób przygotowania. Musieliśmy poznać sekrety kuchni bawarskiej, która ma swoją specyfikę. Był przy tym stres, bo były z nami kamery, pani Magda, nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać. Ale finalnie jesteśmy bardzo zadowoleni - podsumowuje Arek. 

Jak wygląda restauracja Meltini w Katowicach po Kuchennych Rewolucjach? 

Zatem co się zmieniło? Restauracja Meltini specjalizowała się w kuchni włoskiej, serwowano tam głównie pizzę i makarony. Poza tym można tam było zjeść pyszne pierogi domowej roboty. Kuchenne Rewolucje całkowicie odmieniły oblicze lokalu. Teraz restauracja nazywa się Bayer Landhaus Szynk, a w menu znajdziemy same bawarskie pyszności - zaczynając na sałatce bawarskiej, na zapiekanym pasztecie wątrobianym i golonce kończąc. Będzie tu można także spróbować bawarskiego piwa. Przy czym właściciele zaznaczają, że pierogi dalej można dorwać w firmowym sklepiku naprzeciwko.

Zmienił się także wystrój. Ze starych rzeczy został tylko bar, który idealnie wpasowuje się w bawarski klimat. Na jednej ze ścian zobaczymy fototapetę z widokiem bawarskiego miasta, która jest tak realistyczna, że siedząc przy stoliku można poczuć się jak Rothenburgu. Na pozostałych ścianach zawisły obrazy z wizerunkami typowych mieszkańców regionu. Stoliki ozdobiono obrusami w kratę, jedne są biało-czerwone, do innych wkrada się zieleń. Całości uroku dodają rośliny w doniczkach, rozłożone na półkach, podłodze i parapecie. Jednym zdaniem - w środku jest gustownie i przytulnie.