Najbrzydsze miasta na Śląsku. Internauci nie mieli złudzeń

i

Autor: Archiwum Najbrzydsze miasta na Śląsku. Internauci nie mieli złudzeń

Ranking

Śląskie paskudy. Mieszkańcy twierdzą, że to najbrzydsze miasta. Są zaskoczenia

Jakie jest najbrzydsze miasto na Śląsku? To pytanie zadaliśmy internautom jakiś czas temu, a ci… długo się nie zastanawiali szybko podając miasta, które według nich nie grzeszą estetyką. Byli też tacy, którzy wprost mówili, że na Śląsku nie ma brzydkich miast, bo Śląsk jest piękny. Wybraliśmy pięć miast, które najczęściej były wymieniane. Czy dzisiaj też są najbrzydsze?

Najbrzydsze miasta na Śląsku: Nie ma żadnych zaskoczeń

Na początku warto podkreślić, że czy coś jest brzydkie, czy ładne, często zależy od subiektywnej oceny. Miasta, które znalazły się w naszej „topce” dla wielu lokalnych mieszkańców stanowią właśnie coś pięknego, unikatowego w skali Śląska, a nawet kraju. Oczywiście inni mogą się zupełnie z tym nie zgodzić i uważać, że dane miasto jest właśnie brzydkie i odpychające, przynajmniej jeśli chodzi o wygląd.

No ale nie czarujmy się, część osób powie dzisiaj, że stolica Górnego Śląska jest niesamowicie brzydkim miastem, a część będzie ślepo w nim zakochana doceniając zmieniającą się przestrzeń publiczną i takie obiekty, jak Spodek, Superjednostka czy wieżowce KTM, które niedawno wyrosły przy rondzie im. gen. Jerzego Ziętka. Od razu zaznaczamy, że akurat w przypadku naszego rankingu Katowic nie ma.

Na co zwracali internauci największą uwagę? Oczywiście na wygląd i estetykę miast oraz stan budynków.  w przypadku niektórych miast wymienili konkretne dzielnice, których ten problem dotyczy. Inne kwestie, które z pewnością miały wpływ na zdanie internautów, to stan infrastruktury drogowej, ilość miejskiej zieleni, szkody górnicze, brud i śmieci na ulicach, jakość powietrza czy obiegowe opinie na temat danego miasta.

Komentujący zwrócili też uwagę na piękno naszego regionu. - Nie ma brzydkich miast Niektóre są trochę zaniedbane, ale na pewno też mają jakieś perełki warte zobaczenia - napisała pani Barbara.

Warto dodać, że ten swoisty ranking najbrzydszych miast na Śląsku powstał równe dwa lata temu, a jak wiemy w dzisiejszych czasach dwa lata to naprawdę sporo czasu i w samych miastach, jak i w opiniach wiele mogło się zmienić, dlatego zachęcamy do sprawdzenia w galerii, jakie miasta zostały uznane za najbrzydsze na Śląsku pozostawiając Was z pytaniem, czy to nadal aktualne, czy jednak coś w tym rankingu byście zmienili.

Najbrzydsze miasta na Śląsku: tak wybrali internauci. Zgadzacie się?

Listen on Spreaker.