Śląskie: Oszustka internetowa sprzedawała pampersy i ubranka dla dzieci. Wsypał ją bank

i

Autor: Archiwum Śląskie: Oszustka internetowa "sprzedawała" pampersy i ubranka dla dzieci. Wsypał ją bank

Śląskie: Oszustka internetowa "sprzedawała" pampersy i ubranka dla dzieci. Wsypał ją bank

Mieszkanka Rudy Śląskiej usłyszała 162 zarzuty dotyczące oszustów internetowych. Kobieta wystawiała towary na sprzedaż, którego po otrzymaniu przelewu nigdy nie wysyłała. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

Cały proceder trwał od września 2022 do maja 2023 roku. Mieszkająca w dzielnicy Goduli w Rudzie Śląskiej 32-latka oferowała przez internet przedmioty na sprzedaż, jednak nie wywiązywała się z zawartych umów. Na sprzedaż wystawiała pampersy, używane zabawki i ubranka dla dzieci. Po zrobieniu przelewu osoby nie otrzymywały zakupionych rzeczy, a kontakt z 32-latką się urywał. Do każdej transakcji kobieta zakładała nowe konto w banku. I to właśnie bank jako pierwszy zgłosił oszustkę na policję, bowiem odnotowywał podejrzane przelewy.

Policjanci ustalili, że jej ofiarami padły 162 osoby z całej Polski, z czego tylko dziesięciu z nich zgłosiło oszustwo. Reszta odpuściła ze względu na niskie kwoty transakcji. Łącznie rudzianka wyłudziła od nich  blisko 20 tysięcy złotych. Kobieta przyznała się w całości do zarzucanych jej czynów. Kobiecie grozi teraz do 8 lat więzienia.

Czy znasz kodeks karny? QUIZ. Tylko prawnicy i przestępcy zdobędą maksymalną liczbę punktów

Pytanie 1 z 10
Kto podlega odpowiedzialności karnej?