Śląskie lekarki rozebrały się w szczytnym celu. Wyjątkowy kalendarz na 2020 rok

i

Autor: Śląska Izba Lekarska

Śląskie lekarki rozebrały się w szczytnym celu. Wyjątkowy kalendarz na 2020 rok [ZDJĘCIA]

2019-11-10 9:28

Wyjątkowa akcja Śląskiej Izby Lekarskiej. 12 odważnych kobiet zapozowało do charytatywnego kalendarza, który ma wesprzeć profilaktykę kobiecych chorób. Chodzi m.in. o choroby onkologiczne. Piękne zdjęcia zjawiskowych śląskich lekarek powstały w zeszłą sobotę, 9 listopada. Kalendarz będzie dostępny od początku grudnia.

Śląskie lekarki rozebrały się w szczytnym celu

Absolutnie wyjątkowy kalendarz powstał w Śląskiej Izbie Lekarskiej w Katowicach. 12 odważnych lekarek zdecydowało się wziąć udział w sensualnej sesji zdjęciowej po to, aby wspierać profilaktykę chorób kobiecych takich jak rak piersi.

Twarzą projektu została doktor Ewa Bogacka-Konik, bardzo odważna kobieta, która będąc w ciąży dowiedziała się, że ma nowotwór piersi. Mimo to, urodziła zdrowe dziecko i jest już po zabiegu mastektomii.

Postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami, po to aby zwrócić uwagę na to, jak ważne jest badanie USG piersi podczas ciąży.

Niezwykły kalendarz odważnych śląskich lekarek będzie można kupić już na początku grudnia za pośrednictwem fundacji Nu-med #OnkologiaNaCeglanej. Cały projekt udało się zrealizować dzięki firmie Inter Polska Medycznie Odpowiedzialni.

W powstanie kalendarza Śląskiej Izby Lekarskiej zaangażowało się wiele osób. Lekarkom podczas powstawania projektu pomagali specjaliści. Zdjęcia do kalendarza zrobiła Karolina Pyrek. Za makijaż odpowiadała Katarzyna Cywicka. O fryzury zadbał czempion z Rudy Śląskiej - Damian Duda. Należy też podkreślić wkład Izy Jałowieckiej, projektantki marki Furelle

Czy "dziołchy" chodzą w "faskach"? Sprawdź, jak dobrze znasz śląskie słówka! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Trzyma się w nich piwo lub wino. Beczka po śląsku to: