Śląskie zoo istnieje już 65 lat! To jedna z największych atrakcji w regionie
Śląski Ogród Zoologiczny stanowi ważną atrakcję turystyczną na mapie Górnego Śląska, przyciągającą w sezonie mnóstwo mieszkańców regionu i nie tylko. To miejsce, w którym zobaczyć można przeróżne, w tym także te najbardziej egzotyczne zwierzęta. Ale jego działalność polega także na ochronie ginących gatunków poprzez prowadzenie hodowli oraz czynny udział w badaniach naukowych.
W październiku śląskie zoo obchodziło 65-lecie istnienia. Oprócz gali jubileuszowej, w której uczestniczyli prezydenci okolicznych miast, przedstawiciele innych polskich ogrodów zoologicznych oraz firm i instytucji, które na co dzień współpracują z zoo, otwarto także uroczyście pawilon lasu deszczowego - pierwszą taką ekspozycję w Polsce.
TOP 10 ciekawostek ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Poznaj je!
Spacerując po ogrodzie, można wiele się dowiedzieć na temat zamieszkujących tam zwierząt, czytając o nich informacje czy obserwując ich zachowania, ale jednak nie wszystkiego. We współpracy z chorzowskim zoo przygotowaliśmy dla Was TOP 10 ciekawostek z ogrodu. Wśród nich np. ta, że w ogrodzie mieszka prawdopodobnie najstarsza niedźwiedzica himalajska. A wiecie, że śląski ogród był pierwszym na świecie, w którym udało się rozmnożyć nosorożca białego?
Więcej w naszej galerii zdjęć.