Śląska policja podsumowuje weekend: Było 15 wypadków, zginęły dwie osoby

i

Autor: Archiwum Śląska policja podsumowuje weekend: Było 15 wypadków, zginęły dwie osoby

Kryminalne

Śląska policja podsumowuje weekend: Było 15 wypadków, zginęły dwie osoby

Śląska policja podsumowała weekend nie tylko na polskich drogach. Ze statystyk wynika, że był on dość intensywny, zwłaszcza na drogach bowiem było ponad 3 kolizji i 15 wypadów, w tym dwa śmiertelne.

Podsumowanie weekendy: W wypadkach zginęły dwie osoby

Zacznijmy od tej najtragiczniejszej statystyki, czyli wypadków drogowych. Łącznie odnotowano ich przez weekend 15, z czego dwa były śmiertelne, a obrażenia poniosło 13 osób. W jednym z nich zginął bardzo młody kierowca renault clio. Miał zaledwie 19 lat. Do wypadku doszło w Żorach. Jak informuje policja, młody kierowca nie zachował należytej odległości od wyprzedzanego pojazdu. Renault następnie zjechało z drogi i bokiem uderzyło w przydrożne drzewo. 

Tuż po wypadku kierowca renaulta był nieprzytomny. Gdy na miejsce przyjechali ratownicy, wyciągnęli go z auta i w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Niestety 19-latka nie udało się uratować. Zmarł na stole operacyjnym.

Poza wypadkami doszło do 311 kolizji i zatrzymano  143 nietrzeźwych kierujących. Ponadto policjanci zatrzymali 107 sprawców przestępstw i 188 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.