Zamek w Olsztynie

i

Autor: zamekolsztyn.pl Zamek jest jednym z największych i najbardziej efektownych reliktów obiektów obronnych Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, wzniesionym w drugiej połowie XIII stulecia. Najbardziej charakterystycznym elementem zamku jest cylindryczna wieża, wznosząca się na 35 metrów. Odbywają się tutaj turnieje rycerskie, imprezy muzyczne, obok jest duży plac zabaw dla dzieci. W okolicy są jaskinie, Sokole Góry, szlaki turystyczne.

Turystyka

Śląsk pięknymi zamkami stoi. Tam dosłownie stąpasz po historii Polski. Koniecznie musisz je zwiedzić

2023-07-11 23:04

W Ogrodzieńcu, Mirowie czy Olsztynie - zamków i ich ruin w woj. śląskim jest sporo, a każdy z nich ma swoją, bogatą historię. Udostępnione są do zwiedzania wraz z całą masą atrakcji i cyklicznych imprez, które na niektórych się odbywają.

TOP 10 najpiękniejszych zamków w woj. śląskim

Interesujesz się historią i legendami, zwłaszcza tymi dotyczącymi zamków i ruin w woj. śląskim? A może chcesz spędzić pogodny dzień, oglądając turniej rycerski czy bawiąc się na koncercie lub jarmarku w plenerze w fantastycznym, zamkowym otoczeniu?

W naszej galerii zdjęć prezentujemy najpiękniejsze zamki i ruiny w woj. śląskim udostępnione do zwiedzania, także z przewodnikiem. Ceny nie są wygórowane, a naprawdę warto poznać te wyjątkowe na mapie naszego regionu miejsca.

Wiesz, że w Ogrodzieńcu był kręcony „Janosik", a w Bobolicach serial „Korona królów"?

Część z obiektów wybudowanych na jurajskich skałach sięgających nawet 30 m, jak zamek w Bobolicach czy w Mirowie, leży na legendarnym Szlaku Orlich Gniazd, łączącym Kraków z Częstochową. Sami zobaczcie, jakie są niezwykłe i wybierzcie się z rodziną lub przyjaciółmi na wycieczkę. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/