16 lipca na Stadionie Śląskim odbędzie się kolejna edycja Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

i

Autor: Polski Związek Lekkiej Atletyki

Imprezy

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej po raz drugi w ramach Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim

2023-05-18 13:52

Na Stadion Śląski powraca Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej. W tym roku odbędzie się 16 lipca. Swoją obecność na imprezie zapowiedziała m.in. Nigeryjka Tobi Amusan, rekordzistka i mistrzyni świata w biegu na 100 m przez płotki.

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim już 16 lipca

To już druga edycja imprezy odbywającej się ku pamięci najmłodszej, polskiej mistrzyni olimpijskiej na Stadionie Śląskim w ramach Diamentowej Ligi, najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się w tym roku 16 lipca. 

Wiadomo już, że na memoriale pojawi się rekordzistka i mistrzyni świata w biegu na 100 m przez płotki Nigeryjka Tobi Amusan. Jej rywalkami będą m.in. mistrzyni olimpijska z Tokio Jasmine Camacho-Quinn (Portoryko) i Kendra Harrison (USA).

„Obsada memoriału jest już historyczna. A zapewniam, że to dopiero początek i wkrótce będziemy mieć do przekazania kolejne świetne wiadomości. Tego lata mamy aspirację przeprowadzenia najlepszych lekkoatletycznych zawodów w najnowszej historii Polski. Marzymy, żeby wprowadzić memoriał +Kamy+ na szczyt. Zmarła przedwcześnie mistrzyni, nasza koleżanka, zasługuje na takie upamiętnienie” - podkreślił dyrektor sportowy zawodów Piotr Małachowski.

Gwiazdami imprezy mistrzowie olimpijscy m.in. w skoku wzwyż i w biegach

Wcześniej organizatorzy poinformowali o występie w Chorzowie m.in. mistrzów olimpijskich z Tokio w skoku wzwyż Włocha Gianmarco Tamberiego i Katarczyka Mutaza Essy Barshima, Szweda Armanda Duplantisa – rekordzisty świata w skoku o tyczce – oraz Norwega Jakoba Ingebrigtsena, najszybszego w historii Europejczyka w biegu na 1500.

Memoriał Skolimowskiej jest organizowany na Stadionie Śląskim od 2018 roku, wcześniej przez dziewięć lat lekkoatleci rywalizowali w stolicy. Miniona edycja memoriału została zorganizowana w ramach Diamentowej Ligi, gdyż konieczne było przeniesienie mityngów, które miały się odbyć w ramach cyklu w Chinach. I tak będzie przez kolejnych pięć lat. 

– 75 procent kibiców powiedziało, że jest to doskonale zorganizowana impreza, natomiast wśród 14 dyrektorów wykonawczych poszczególnych mityngów na świecie wszyscy jednogłośnie zagłosowali, że Stadion Śląski, że Chorzów, że Polska jest wyjątkowym miejscem i to tu powinna być rozgrywana Diamentowa Liga – mówi prezes stadionu Jan Widera.

Bilety na memoriał są dostępne tutaj:

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

Przypomnijmy, że Kamila Skolimowska uprawiała rzut młotem. W 2000 roku w Sydney została złotą medalistką olimpijską. Zmarła nagle w 2009 w czasie zgrupowania polskich lekkoatletów w Portugalii. Przyczyną okazał się zator tętnicy płucnej. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/