Wypadek na skrzyżowaniu w Niewiadomiu

i

Autor: KMP Rybnik

Rybnik. Groźny wypadek na skrzyżowaniu w Niewiadomiu. Trzy osoby trafiły do szpitala

69-latek za kierownicą forda nie ustąpił pierwszeństwa 31-letniemu kierowcy fiata. Siła uderzenia była tak duża, że jeden z samochodów oskoczył i uderzył w elewację budynku, a drugi w betonowy mostek.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (06.02) około godz. 20 w Rybniku. Dwa samochody zderzyły się ze sobą na skrzyżowaniu ulic Racławskiej ze Sportową w dzielnicy Niewiadom.

Mundurowym udało się ustalić, że winę za spowodowanie wypadku ponosi kierujący fordem mieszkaniec Chorzowa. 69-latek wjechał na skrzyżowanie od ul. Racławickiej, choć powinien ustąpić pierwszeństwa przejazdu 31-letniemu kierowcy fiata.

Siła odrzutu spowodowała, że ford uderzył w murek ogrodzeniowy pobliskiej posesji. Z kolei fiat uderzył w betonowy mostek. Na zdjęciach w galerii poniżej można zobaczyć, jak doszczętnie zdewastowane są oba samochody.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 46-letni pasażer forda, a także dwie pasażerki fiata w wieku 30 i 61 lat. Rybniccy śledczy zajmą się teraz ustaleniem szczegółowych okoliczności i przyczyn wypadku.