Rosną dwupoziomowe skrzyżowania nowej al. Wojska Polskiego. Inwestycja jest na półmetku

i

Autor: MZD Częstochowa

Częstochowa

Rosną dwupoziomowe skrzyżowania nowej al. Wojska Polskiego. Inwestycja jest na półmetku

Rosną dwupoziomowe skrzyżowania nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie. Całość inwestycji jest na półmetku. Zakończenie robót przewidziano na końcówkę tego roku.

Częstochowa: rosną dwupoziomowe skrzyżowania nowej al. Wojska Polskiego

Trwają intensywne prace na budowie nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie (DK-91). Wykonawca inwestycji obecnie kontynuuje zaawansowane roboty konstrukcyjne na wszystkich trzech dwupoziomowych skrzyżowaniach, które powstają w miejscu dawnej estakady u zbiegu al. Pokoju i ul. Jagiellońskiej, przy skrzyżowaniu Krakowskiej z Rejtana oraz przy ul. Legionów. 

- Zaawansowanie łączne wszystkich branż na budowie szacowane jest aktualnie (zgodnie z fakturowaniem wykonanych robót) w przedziale 50-55 proc. zakresu inwestycji po wznowieniu budowy - informuje Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie. 

Jeszcze w czerwcu na budowie pojawią się pierwsze elementy konstrukcyjne kładek dla pieszych. Następnie rozpocznie się ich montaż. - W pierwszej kolejności wznoszone będą przeprawy na wysokości ul. Mireckiego i Stromej. Aktualnie konstrukcje są przygotowywane do transportu w zakładzie prefabrykacji - dodaje Maciej Hasik. 

Budowa nowej al. Wojska Polskiego to największa inwestycja drogowa we współczesnej historii Częstochowy. Łączy koszt prac ma wynieść ok. 359 mln zł. Zakończenie robót przewidziano na końcówkę tego roku. Inwestorem jest Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/