Rolnik ze Śląska zaprosił na samozbiory truskawek. Przyjechały tłumy i wyczyściły mu pole. W czwartek kolejna tura

i

Autor: Screen YouTube/tarnogorski.info Rolnik ze Śląska zaprosił na samozbiory truskawek. Przyjechały tłumy i wyczyściły mu pole. W czwartek kolejna tura

Ciekawostki

Rolnik ze Śląska zaprosił na samozbiory truskawek. Przyjechały tłumy i wyczyściły mu pole. Dziś kolejna tura

Samozbiory truskawek to nietypowa akcja rolnika z gminy Zbrosławice. Okazała się ogromnym sukcesem. Pan Manfred zaprosił wszystkich chętnych do samozbioru truskawek. Na pole w Księżym Lesie zjechali się ludzie z całego Śląska, a w ciągu kilku godzin z krzaków zniknęły wszystkie dojrzałe owoce. Powtórka już dzisiaj!

O niebywałym sukcesie akcji rolnika z Księżego Lasu poinformował portal tarnogorski.info. Pan Manfred, właściciel plantacji, w niedzielne popołudnie zaprosił wszystkich chętnych do samozbioru truskawek. A chętnych - jak się okazało - nie brakowało.

Na zbrosławicką plantację zjechały się tłumy. Ludzie przyjeżdżali z całego Śląska, nierzadko całymi rodzinami. W ciągu zaledwie kilku godzin udało się zebrać wszystkie dojrzałe owoce z wyznaczonego pola.

Taką akcję prowadziliśmy już w zeszłym roku i wszyscy pytali, czy w tym roku też będzie. W niedzielę pogoda dopisała, dzieciaki miały frajdę, rwały truskawki prosto z krzaka, całe buzie aż miały czerwone. Wszyscy byli zadowoleni - mówi pan Manfred.

Kolejną edycję samozbiorów zaplanowano na czwartek 15 czerwca. Na pole można przyjechać od godz. 9. Zasady są proste: każdy, kto przychodzi, je tyle ile chce, a za zebrany kilogram płaci 9 zł. Plantacj truskawek mieści się przy ul. Wiejskiej 53 w miejscowości Księży Las (gm. Zbrosławice). W razie pytań należy dzwonić bezpośrednio do rolnika: 605 313 099.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Listen on Spreaker.