Stan alarmowy Brynicy

i

Autor: Piekary z Luftu

Alert IMGW

Przekroczony stan alarmowy rzeki w woj. śląskim. Brynica w Piekarach Śląskich rozlała się po okolicy

Od kilku dni Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przekroczonymi stanami alarmowymi i ostrzegawczymi rzek w województwie śląskim. Najgorsza sytuacja jest na rzece Brynica, która przekroczyła stan alarmowy. Na zdjęciach widać, jak rozlała się po okolicy.

Przekroczony stan alarmowy rzeki w woj. śląskim

W związku z intensywnymi opadami deszczu, które miały miejsce w pierwszych dniach stycznia, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego i drugiego stycznia dotyczące stanów rzek w województwie śląskim. W zależności od położenia, ich poziom przekraczał stan ostrzegawczy lub alarmowy.

Najgorsza sytuacja jest obecnie na rzece Brynica. Jak wynika z pomiarów sporządzonych 8 stycznia o godzinie 20.20 poziom wody wynosi 123 centymetry, przy stanie alarmowy na poziomie 120 centymetrów. Najwyższy poziom Brynicy stacja w Kozłowej Górze odnotowała 7 stycznia o godzinie 16.00 oraz 5 stycznia o godz. 23.00 - 126 cm.

Stan ostrzegawczy rzeki przekroczony jest także w stacji pomiaru o nazwie Brynica. Tam o godzinie 20.20 8 stycznia jej poziom wyniósł 185 centymetrów, gdzie stan ostrzegawczy rozpoczyna się przy 180 cm.

Aktualna sytuację w pobliżu koryta rzeki uwiecznił lokalny fotograf, który prowadzi profil "Piekary z luftu". Zdjęcia w większości zostały wykonane w niedzielę, 7 stycznia.