Bieg

i

Autor: Cech Producentów Żywności w Katowicach

Sport

Przed nami X Bieg Rzemieślnika w Parku Śląskim. Trwają zapisy

W sobotę 25 maja w parku Śląskim odbędzie się 10. edycja Biegu Rzemieślnika. Uczestnicy biegu głównego zmierzą się na dystansie 4 km. Odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży, przemarsz Nordic Walking oraz bieg z psem.

10. edycja Biegu Rzemieślnika już 25 maja

W Parku Śląskim odbędzie się kolejne biegowe wydarzenie. W sobotę 25 maja miłośnicy biegania wystartują w 10. edycji Biegu Rzemieślnika organizowanego przez Cech Producentów Żywności z siedzibą w Katowicach. Celem wydarzenia jest promocja zawodu rzemieślnika oraz promocja biegania jako aktywności prozdrowotnej. Organizatorzy przygotowali trasy dla dorosłych i dzieci, bieg z czworonożnymi pupilami i Nordic Walking.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 19 maja w wiadomości e-mail na adres: sekretariat@cech-producentow.pl. Do zgłoszenia należy załączyć potwierdzenie zapłacenia opłaty startowej w kwocie 50 zł od osoby. Dzieci uczestniczą w biegu bezpłatnie. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

Uczestnicy, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w biegu głównym, otrzymają nagrody pieniężne. Na pozostałych dystansach uczestnicy nagrodzeni zostaną pucharami i dyplomami, a dzieci otrzymają nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik, który dobiegnie do mety, dostanie pamiątkowy medal.

X Bieg Rzemieślnika w Parku Śląskim - program

Jako pierwsze w zawodach wezmą udział dzieci. O godz. 10:00 na dystansie 200 m pobiegną roczniki 2012 i młodsze, a następnie na dystansie 400 m roczniki od 2009 do 2011. Młodzież z roczników 2006-2008 na starcie pojawi się o godz. 10:20 i pobiegnie na dystansie 800 m.

Bieg główny na 4 km dla osób dorosłych odbędzie się o godz. 10:30. W tym samym czasie rozpocznie się 2-kilometrowy przemarsz Nordic Walking oraz bieg z psem na tym samym dystansie. Na zakończenie zawodów uczestnicy zaproszeni zostaną na grill i posiłek.

Biuro zawodów od godz. 9:00 w dniu wydarzenia zlokalizowane będzie przy Promenadzie Generała Ziętka, naprzeciw "Kapelusza".