Powstaną mieszkania w Świętochłowicach

i

Autor: UM Świętochłowice Powstaną mieszkania w Świętochłowicach

Powstaną mieszkania w Świętochłowicach. Nowy dom znajdzie ponad 140 rodzin

W Świętochłowicach powstaną cztery budynki mieszkalne. Dzięki tej inwestycji, przy ul. Śląskiej nowy dom znajdzie aż 146 rodzin. - Jestem przekonany, że zwiększenie potencjału mieszkaniowego pozytywnie wpłynie na pozostałe aspekty rozwoju Świętochłowic - uważa prezydent Daniel Beger.

Nowe mieszkania powstaną w Świętochłowicach

Miasto, na początku grudnia, przekazało spółce SIM Śląsk grunt pod budowę nowych czterech budynków mieszkalnych. Jak się okazuje, Jest to największa gminna inwestycja mieszkaniowa w historii Świętochłowic

W dzielnicy Zgoda powstanie blisko 150 mieszkań dostępnych dla osób, które ze względów finansowych nie mogą zaciągnąć kredytu hipotecznego i skorzystać z oferty deweloperskiej, ale jednocześnie nie mogą także otrzymać mieszkania komunalnego.

"Koncepcja zakłada również budowę dróg dojazdowych, parkingów naziemnych, placu zabaw oraz terenów zielonych. Jak przy każdej inwestycji SIM Śląsk, wybudowane mieszkania będą w standardzie „pod klucz” tj. gotowe do zamieszkania" - informuje świętochłowicki magistrat. 

– Jestem przekonany, że zwiększenie potencjału mieszkaniowego pozytywnie wpłynie na pozostałe aspekty rozwoju Świętochłowic. Rozwój mieszkalnictwa jest niewątpliwie jednym z niezwykle istotnych obszarów działań mających na celu nie tylko zmianę wizerunku miasta, ale przede wszystkim wzrost jakości życia mieszkańców - podkreśla Daniel Beger, prezydent Świętochłowic. 

Prace, związane z budową mieszkań, powinny rozpocząć się w połowie 2024 roku i potrwają one ok. dwóch lat. 

– Oferta SIM z pewnością spotka się z zainteresowaniem nie tylko świętochłowiczan, ale wielu mieszkańców aglomeracji, zarówno ze względu na atrakcyjne warunki finansowe i oferowany standard mieszkań, jak i na lokalizację umożliwiającą szybki dostęp do miast ościennych – dodaje prezydent Beger.