Potrącenie w Porębie

i

Autor: Śląska Policja

Potrącenie

Poręba. Potrącenie na przejściu dla pieszych. W kobietę wjechała rozpędzona ciężarówka

Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Poręba (powiat pszczyński). 38-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Mieszkankę powiatu pszczyńskiego potrąciła rozpędzona ciężarówka. Kobieta trafiła do szpitala.

Wypadek w Porębie. Kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych

Na oznakowanym przejściu dla pieszych w piątek, 3 lutego doszło do potrącenia kobiety przez samochód ciężarowy. Zgłoszenie wpłynęło około 10.30 do dyżurnego z pszczyńskiej komendy.

Kierującego samochodem marki Mercedes przebadano na zawartość alkoholu. Mężczyzna był trzeźwy. 38-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego, która ucierpiała w wyniku tego zdarzenia, z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia i jego przyczyn.

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu - apelują policjanci.

Droga - DW933 na tym odcinku była całkowicie nieprzejezdna do godziny 13. Zdjęcia z miejsca wypadku można zobaczyć w galerii poniżej.