Dzięki podpisanej umowie osoby doznające przemocy fizycznej, czy psychicznej będą mogły zgłaszać się do Fundacji Po Skrzydła po fachową pomoc.
- Głównie odpowiadaliśmy na rosnące niestety potrzeby w związku z zapewnieniem pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej, ale również w związku z sytuacją, która jest trudna dla nas wszystkich. Mówię tu o sytuacji w związku z pandemia koronawirusa, izolacją, jak również wszystkimi takimi sytuacjami, które powodują cierpienie często, które dzieje się zamkniętymi drzwiami. Wszystkie osoby, które doznają przemocy, czy to fizycznej, czy psychicznej będą mogły u nas taką pomoc uzyskać - powiedział nam wiceprezes Fundacji Po Skrzydła Kevin Baranowski.
Tylko w 2020 roku sosnowiecki MOPS z tytułu przeciwdziałania przemocy domowej udzielił wsparcia ponad 360 osobom. Liczba ta stale rośnie.
Dlatego sosnowiecki MOPS ruszył z kampanią antyprzemocową "Nie słyszę, nie widzę, nie mówię". Ma ona uświadomić ludziom, że muszą reagować na przemoc. Nie mogą udawać, że nic się nie dzieje, szczególnie teraz, gdy od ponad roku czasu z powodu pandemii jesteśmy zamknięci w domach.
- Ludzie się boją zgłosić, ludzie się boją zareagować, że coś się dzieje nie tak w ich otoczeniu. Ludzie też wiedzy nie mają gdzie należy zgłosić takie sytuacje jeżeli widzą, że dziecku dzieje się krzywda, że mamie dzieje się krzywda, że osobie starszej dzieje się krzywda. Najważniejszym elementem w walce z przemocą jest informacja, gdzie należy się zgłosić po pomoc - mówi nam dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu, Monika Holewa.
W ramach kampanii "Nie słyszę, nie widzę, nie mówię" do rąk mieszkańców Sosnowca trafi specjalny informator, będący pewnego rodzaju kompendium wiedzy dla ofiar przemocy. Znajdują się tam ważne numery telefonów oraz adresy instytucji oferujących pomoc ofiarom przemocy.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"